Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Děti z dětských domovů si díky Hance Kynychové opět zatančí na divadelních prknech!

Zdroj: oficiální zdroj
O tom, že známá cvičitelka Hanka Kynychová se již dlouhá léta věnuje volnočasovým aktivitám dětí v dětských domovech, netřeba psát. V rámci svého projektu Hejbejte se a zpívejte se známá cvičitelka se svým týmem snaží děti bez domova vzdělávat v tom, co je baví – tedy hlavně v tanci a zpěvu.

Projekt má několik tanečních kategorií a jeho ozdobou je kategorie Muzikál. Jubilejní 10. ročník tohoto projektu, který každoročně vrcholí taneční show dětí z dětských domovů za účasti předních českých a slovenských hvězd, se konal vloni v listopadu.

Zlatou medaili z kategorie Muzikál si odnesl Dětský domov Humpolec. Díky vstřícnosti producenta muzikálu Alenka v kraji zázraků si děti z Vysočiny budou moci za odměnu zazpívat a zatančit vedle opravdových muzikálových hvězd na prknech pražského divadla Hybernie.

V neděli 2. dubna od 11:00 hod vystoupí na stejném pódiu jako Michaela Kuklová, David Gránský, Martina Pártlová či Míša Nosková (34) nebo Bořek Slezáček děti, které tancem a zpěvem doslova žijí.

Pohyb a získané endorfiny jim pomáhají bojovat se strastmi, které jim život připravil. O tom, že je tanec a zpěv opravdu jejich život, svědčí i fakt, že jeden z humpoleckých tanečníků v září nastoupí na Konzervatoř Jaroslava Ježka.

„Jsem moc vděčná, že nám bylo umožněno opět světu ukázat, jak šikovné děti v dětských domovech jsou, že nestrádají, mají spoustu možností. Moc si vážím vstřícnosti producentů muzikálu Alenka v kraji zázraků, na který se i já osobně moc těším,“ vysvětluje Kynychová (48) a jedním dechem dodává: „Dětský domov Humpolec bude mít premiéru v tak velkém divadle. Roky tuto kategorii vyhrával Dětský domov Tišnov, ale v rámci desátého ročníku je o prvenství připravil právě Humpolec. Kdo ví, asi je to tím, že se hlavní protagonista Lukáš připravoval na konzervatoř a šel do toho opravdu naplno. U dětí je vidět rok co rok velký pokrok a já jsem na ně moc pyšná.“

Související články

Další články