Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Děti, tohle nečtěte! Obrázková kniha o homosexuálním Santa Clausovi zbourala internet!

Ilustrace, která hovoří za vše.
Knižní novinka "Santa's Husband" ("Santův manžel") naprosto šokovala! Všechno začalo jako klasická satira, ale nakonec kniha zachycuje radostné chvíle manželů Clausových. Kniha je odrazem pokroku a pohledu na menšinové skupiny a jejich práva. Manžel Santy je totiž Afroameričan a oba jsou homosexuálové.

O kauze informoval portál LUI. Minulý rok obchodní centrum The Mall of America najalo afroamerického Santa Clause. Firma tímto krokem pobouřila spoustu lidí. „Kdybychom se svou manželkou měli děti, řekli bychom jim, že Santa je černoch. A kdyby děti uviděly Santu bělocha, tak bychom jim řekli, že je to jeho manžel," reagoval tehdy na Twitteru autor knihy Daniel Kibblesmith.

Jeho příspěvku si všiml ilustrátor a karikaturista A. P. Qucahe a vytvořil kresbu, kde se Santové objímají. Od té doby spolu tito dva spolupracují, a tak vznikla jejich nová kniha.

Autoři se společně dotkli velice citlivého tématu, tak není divu, že schytali ostrou vlnu kritiky. Našli se ale i obdivovatelé, kteří autory hájili.

Vánoce jsou tradiční svátek, který se nejen v USA těší vysoké komerční úrovni. Ulice jsou plné světýlek, mluví se o jídlech, stojí se fronty na dárky a každý je trošku ve stresu. Toto je důkaz toho, že se pořád najdou lidé, kteří jdou proti proudu.

Související články

Další články