Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Děti se do školy vrátí až v září, nevylučuje ministr Vojtěch. Problém jsou i maturity

Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 7 fotografií
koronavirus
Špatná zpráva pro rodiče, kteří se musejí s ratolestmi učit doma. Návrat dětí i starších studentů do škol je v nedohlednu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dokonce nevylučuje, že vzdělávací instituce otevřou opět až v září. Řeší se také maturity a způsob, jakým by letos měly proběhnout.

Školy jsou kvůli koronaviru zavřené přes týden, žáci a studenti se do nich jen tak nevrátí. "Troufám si tvrdit, že se bavíme o dvou až třech měsících, kdy se budeme vypořádávat s touto epidemií. A to je někde na přelomu května, června. Takže pak se budeme muset dohodnout s panem ministrem, jak k tomu přistoupit. Je možné, že škola začne až v září,“ prohlásil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) pro DVTV.

Zároveň zatím nikdo neví, jak budou školy vypadat po obnovení provozu. Bude se muset stanovit, zda školní rok začne úplně nanovo, anebo se naváže na látku před koronavirem. Už dřív se mluvilo o tom, že by mohly být zrušeny letní prázdniny, Vojtěch ale nic takového neřekl.

Plaga už maturity řeší

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) řeší i letošní maturity, podle Vojtěcha v nejbližších dnech předloží návrh, jak by měly proběhnout. "Nějaké řešení, odložení těch maturitních zkoušek, které je dáno zákonem v případě státních maturit, vím, že pan ministr se chystá brzy předložit,“ ubezpečil ministr zdravotnictví.

Plagův resort už odklepl dálkové zápisy do prvních tříd. Proběhnou v původním harmonogramu, tedy během dubna, ale děti u nich budou chybět. Školy by měly zápisy zařídit tak, aby se k nim nemuseli dostavit ani rodiče.

Související články

Další články