Jistě to znáte všichni, několikrát za život vás určitě někdo pozval na bezva akcičku během dlouhé tmavé noci, kdy se namísto pijatyky účastníte kratochvíle zvané vyvolávání duchů, protože se přece tak rádi bojíme a co kdyby se nám doopravdy povedlo se spojit třeba s duchem Boženy Němcové?

Jenže když se to stane realitou, na což nikdo moc nevěří, může jít dokonce o život. Matka Margaret Carroll a její dcera Katrina Livingstone z britského Durhamu se chtěly prostřednictvím spiritistické tabulky Ouija spojit s duší jejich zemřelého psa.

Proč by někdo vyvolával zrovna duši psa, který vám toho moc neřekne, to nám jaksi uniká, ale bereme. Jenže během seance se najednou namísto hafání objevil na stole nápis, že již brzy zemřou a neměly si zahrávat. Vyděšená Margaret to pak běžela říct své sousedce a ještě že tak provedla, protože později obě ženy ulehly ke spánku a v domě začalo hořet.

Sousedka, vycepovaná k noční ostražitosti z vyděšené matky, si ohně všimla a zavolala hasiče, naštěstí včas, ale matka i s dcerou jsou v kritickém stavu.

Co je s duší mrtvého psa, to se neví. Ale spíš to vypadá na nějaký hodně nepovedený žhářský útok než na historku o špatné náladě omylem vyvolaného ducha.