Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Děti Nagana: Do kin se chystá film o splněném českém hokejovém snu

Hokej ve filmu trénují i na "suchu".
Zdroj: Bontonfilm
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
NOVÝ FILM

V únoru zamíří do kin nový český rodinný film Děti Nagana. Příběh se odehrává roku 1998 po legendárním turnaji století na olympiádě v japonském Naganu, který český tým s Dominikem Haškem a Jaromírem Jágrem slavně vyhrál. Toto vítězství inspiruje malého Dominika, aby si koupil hokejku a založil svůj tým. V roli bývalého profesionálního hokejisty se představí Hynek Čermák (49). Svou postavu nám přiblížil v tiskové zprávě.

Čermák: Nikdo není víc než tým

Jedenáctiletý Dominik je okouzlen legendárním vítězstvím českého hokejového týmu v Naganu. Koupí si hokejku a s kamarády začne hrát - na plácku za domem s tenisákem místo puku. Nechybí jim nadšení a naplánují zápas proti starším zkušenějším klukům z vedlejší vesnice. Když je vidí bývalý profesionální hokejista, kterého hraje Hynek Čermák, rozhodne se týmu outsiderů pomoci.

"Hraju bývalého profesionálního hokejistu, který má pocit, že mu čas a sny protékají mezi prsty. Pak ale v té partě kamarádů s hokejkami na ulici uvidí sám sebe jako kdysi, když byl malý. Taky vidí, že jsou vlastně jako hokejisti trochu zoufalí, a rozhodne se, že jim při přípravě na jejich zápas proti rivalům z vedlejší vesnice pomůže," uvedl o své postavě herec v tiskové zprávě.

Děti Nagana nejsou jen o hokeji

"Kluci hrajou na plácku hokej, ale zároveň řeší trable se spolužáky, s holkama, doma. Vedle hokeje a plnění snů je to film o kamarádství, lásce, rodičovství. Ostatně malému Dominikovi jde především o to, aby se zalíbil holce ze sousedství," říká k filmu scenárista a režisér Dan Pánek, který profesionálně debutoval již roku 2016 filmem Taxi 121 s Filipem Tomsou v hlavní roli.

Představitele hlavního dětského hrdiny Toma Brentona (12) našel na sportovním hereckém táboře, a jak říká, pro mladého sportovce bylo na roli nejtěžší předstírat, že hokej hrát neumí.

Premiéra bude symbolicky v únoru

Kromě Čermáka a Brentona se v dalších rolích objeví Klára Issová, Pavel Batěk, Otakar Brousek mladší, Taťjana Medvecká, Štěpánka Fingerhutová nebo Simona Babčáková. Ve filmu nebude chybět ani hokejová ikona Dominik Hašek. "Jsem moc rád, že vzniká rodinný film, který je hlavně o dětech," reagoval před časem pro Deník na otázku, zda je tento počin lepší než kdysi plánovaný hraný film. "Zdá se mi to jako lepší počin než točit o nás dospělých. Ani nevím, zda bych v takovém snímku přijal roli. Když za mnou přišel Dan Pánek, že chystá Děti Nagana, byl jsem potěšený. O to víc mě tenhle projekt inspiroval a rád jsem nad ním převzal záštitu i malou účast v něm."

Hrdinové filmu Děti Nagana našli svou inspiraci ve vítězství českých hokejistů na olympijských hrách v Naganu. Film proto vstoupí do kin symbolicky 22. února 2023, na den přesně 25 let od slavného naganského finále.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy