Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Děti na odstřel: Denně se rodičů zeptají až na 390 otázek, známe ty nejlepší z nich

zvědavé děti
Zdroj: Profimedia.cz

Ani nemusíte být rodič, jen stačí mít v rodině malé dítě a strávit s ním trochu času, aby vám šla po chvíli hlava kolem. A až budete sami rodičem, tak zjistíte, že vás tolik nevyčerpává právě starost o dítě, ale ty jejich věčné otázky, jak vlastně funguje svět.

Průměrná matka čelí dvanáctihodinové šichtě denně v podobě palby nikdy nekončících otázek a ještě se většinou musí potýkat s tím, že otec zvědavého potomka přesměruje na maminku.

Navíc pokud máte holčičku, připravte se na to, že vaše malá princezna vás bude zasypávat dotazy daleko více než kluk, ale jen pokud mu budou více než čtyři roky. Právě v tomto věku jsou děti "nejvlezlejší" a jakmile mu na něco odpovíte, okamžitě následuje protiútok v podobě doplňujících dotazů. Ty buď pro dospělého nedávají smysl, nebo na ně kolikrát nedokáže odpovědět.

A jaké věci zajímají vaše děti nejčastěji? Tak například obligátní dotazy na barvy věcí, které jsou jasně dané. Ale kromě toho, proč je tráva zelená a nebe modré, je taky nejčastěji trápí záhady typu - kde se berou stíny, proč je voda mokrá, kde končí obloha nebo jak je možné, že ryba pod vodou dýchá.

A jakou nejšílenější otázku vám položilo vaše dítě? Jedno naše redakční se zaseklo na dokumentu z Indie.

  • Kdo je to v té televizi?
  • To jsou Indové.
  • A je Inda taky člověk?

Související články

Další články