Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Děti na internetu objevily nebezpečnou zábavu: Škrtí se tak dlouho, dokud neomdlí

Zdroj: unsplash.com
nebezpečí
Rodiče po celém světě nyní šílí hrůzou. Na internetu začala kolovat zpráva o tom, že děti podléhávají dalšímu nebezpečnému trendu. Game of Death neboli Hra smrti spočívá v tom, že jedno dítě škrtí druhé tak dlouho, dokud to neupadne do bezvědomí. Důkazem o tom, že nebezpečnou zábavu zkouší víc a víc dětí, je i video, které kolovalo na internetu. To už správci na všech možných stránkách smazali.

Nová nebezpečná hra se kromě Game of Death (Hra smrti) nazývá i Kill Lion, neboli Zabij lva. Účastní se jí 3 a více dětí - jedno natáčí, druhé škrtí a třetí je škrceno tak dlouho, dokud neztratí vědomí. Nahrávky jsou pak dětmi umisťovány na sociální sítě, jejichž správci je prozatím stíhají poměrně brzy úspěšně mazat a uživatele, kteří je nahráli, blokovat. Rodiče z celého světa nyní na tuto nebezpečnou až smrtelnou zábavu upozorňují ostatní.

Jen jedno z údajně celé řady videí se dostalo k osobám, které upozornily na existenci této výzvy a upozornily tak rodiče, aby dávali pozor na to, co jejich děti ve volném čase dělají. Video pocházelo ze španělské Granady a škrcený chlapec na nahrávce ztratil vědomí. Ačkoliv bylo ze sociálních sítí smazáno, má ho tamní policie, která se jím intenzivně zabývá. "Pokud si někdo hraje se smrtí, může zemřít nebo někoho zabít. Pokud mozek zůstává po delší dobu bez kyslíku, může dojít k jeho trvalému poškození nebo i k smrti," sdělil mluvčí policie Granada.

Nebezpečných výzev mířících na děti se na internetu v poslední době objevuje stále víc. Jako první bylo upozorněno na Modrou velrybu, ta se skládala z 50 úkolů, kdy posledním byla sebevražda, kterou několik dětí skutečně spáchalo. Další byla jen před pár měsíci Momo, která se vyskytovala v pohádkách na YouTube a prostřednictvím nechutné postavičky s vykulenýma očima vyhrožovala dětem smrtí. I tato sebevražedná hra má na kontě několik obětí. Předchůdcem této hry ale zřejmě byla takzvaná Škrtící hra, při níž se děti škrtily samy. Nyní začaly škrtit jedno druhé.

Související články

Další články