Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Děti koronavirus neničí, mají pořád rýmu a virus cítí konkurenci! Lékařka, která nesmí testovat, promluvila

Zdroj: youtube.com
+ Dalších 8 fotografií
koronavirus
Proč malé děti mohou přenášet koronavirus, ale vlastně jim neničí zdraví? Promluvila Soňa Peková, která vede soukromou laboratoř Tilie. To je pracoviště, které nesmí v současné době testovat na koronavirus. Molekulární bioložka Soňa Peková vyslovila odvážnou hypotézu. A také promluvila o tom, že virus vykazuje charakteristiky, které nejsou přírodní.

Kolem soukromé laboratoře Tilia byl velký rozruch. Tým doktorky Pekové odhalil rychle a levně nakažené lidi. Zdálo se, že v testech budou smět pokračovat, ale vláda to neumožnila

Soňa Peková nyní promluvila o tom, co si myslí o šíření koronaviru Dostala také dotaz, proč se s nákazou dobře vypořádávají děti.

"Proč jsou malé děti na tom nejlíp? To vlastně nikdo neví. Ale dovolím si svoji teorii. Malé děti mají pořád nudle, neustále jim teče z nosu. To jsou běžné koronavirové rýmy. Děti jsou rezervoárem pro koronavirus, prostě rýma se v dětské populaci šíří. Rýma je běžná dětská nemoc. Když máte malé děti, tak to znáte. Dítě onemocní a vy jste hned taky nemocný. Musíte si neustále budovat imuniologickou odpověď. Existuje fenomén superinfekce. Pokud jeden virus (stejné skupiny) vnikne do buňky, tak jakoby uzavře dveře do té buňky a říká: tady bydlím už já a všichni pryč. To je právě fenomén superinfekce. Každý další koronavir, který letí kolem, se do buňky už prostě nevejde. Řada virů má schopnost zablokovat vstup do buňky pro viry stejné skupiny. Děti jsou zcela přirozeně rezervoárem mnoha koronavirů, takže mají ty dveře pozavírané," uvedla Peková v rozhovoru pro slovenskou televizi TA3.

Je to přírodní izolát? Peková si to nemyslí

V čase 14:20 pak Peková na videu mluví o tom, kde se podle ní virus vzal. "Nemyslím si, že je to biologická zbraň. Má to ale charakteristiky, které nevypadají jako přírodní izolát. Ten genom nás jakoby přesvědčuje o tom, že to není přírodní izolát," uvedla Peková s tím, že může jít o únik z laboratoře.

VŠE O KORONAVIRU NAJDETE ZDE

Související články

Další články