Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Děti a koronavirus: Virové prázdniny budou trvat 30 dnů. Česko nakoupí 600 000 respirátorů

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
obavy
Rodiče malých dětí jsou postaveni před nečekaný problém, žákům začaly neplánované "koronavirové" prázdniny. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že prázdniny mohou trvat až měsíc. Na konci března se bude řešit, co dělat dál.

Vláda nařídila kvůli koronaviru uzavřít střední i základní školy. Mateřské školky zatím fungují, vysoké školy se také zavírají. Je možné, že výuka se nahradí v létě – psali jsme zde.

Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru pro DVTV naznačil, jak dlouhé prázdniny očekává. „Minimální doba je jeden měsíc a poté to vyhodnotíme. V tuto chvíli si myslím, že opatření potrvá do konce března, ale již za dva týdny uvidíme, jestli naše predikce byla přesná,“ uvedl Prymula. Je podle něj bohužel velmi pravděpodobné, že i v Česku budou lidé na koronavirus umírat.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že v březnu chce nakoupit 600 tisíc respirátorů. Prvních 200 000 respirátorů slíbilo do státních nemocnic a praktickým lékařům dodat do pátku. Část dostanou také z pomoci, která neodletěla do Číny.

VŠE O KORONAVIRU NAJDETE TADY.

Související články

Další články