Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Detaily z posledních měsíců Eduarda Hrubeše (†84): Nesloužila mu paměť a žil v pečovatelském domě!

Eduard Hrubeš s manželkou
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Poslední okamžiky

Česko opustila další legendární osobnost. V neděli 22. srpna zemřel ve věku čtyřiaosmdesáti let moderátor pořadu Tak neváhej a toč! Eduard Hrubeš. Web Aha! nyní zjistil, že poslední měsíce života mu nesloužila paměť a čas trávil v pečovatelském domě.

Moderátor oblíbené pořadu vysílaného na České televizi Tak neváhej a toč! Eduard Hrubeš zemřel v úctyhodných čtyřiaosmdesáti letech. „Přestal se orientovat v čase a prostoru,” prozradil webu Aha! rodinný přítel. Poslední roky žil v pečovatelském domě za Prahou. „Všichni ho tu milovali pro jeho slušnost a vstřícnost i přes ty zdravotní handicapy. Rodina za ním do posledních chvil jezdila,” doplnil.

Eduard začínal v televizi pracovat na konci padesátých let. Když se v roce 1967 seznámil s moderátorkou Saskiou Burešovou (75), započala jejich více než padesátiletá spolupráce a vzešlo z toho také přátelství. „Eda byl velice sečtělý a k tomu i manuálně zručný. Prima partner,” prozradila Saskia a dodala: „Doporučil mi, abych si nechala narůst vlasy. Tak mě mají diváci v povědomí dodnes.”

Láska jeho života

Jeho životní láskou byla kostýmní výtvarnice Blanka Hrubešová (†70). Když jí v roce 2013 postihla mrtvice, po níž oslepla a přestala chodit, Eduardovi se kompletně změnil život. Manžel za ní jezdil třikrát denně do Domova svatého Karla Boromejského v pražských Řepích a krmil ji. Po její smrti si Eduard vyčítal, že neudělal více proto, aby ji zachránil.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy