Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Detaily úmrtí herce Dano Heribana (†43): Den před smrtí byl v nemocnici, poslali ho domů

Herec Dano Heriban.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Detaily

Minulý týden zasáhla Slovensko informace o nečekaném úmrtí známého herce Dana Heribana (†43). Ten byl nalezen bez známek života ve svém bytě ve městě Svätý Jur. Na povrch nyní vyplouvají nové informace a jak informoval slovenský web Nový čas, při včasném zákroku lékařů mohl herec ještě žít.

Oblíbený slovenský herec Daniel Heriban minulý týden náhle zemřel. Naposledy vydechl 23. května ve svém domě ve Svätém Juru. Slovenský web Nový čas však přišel s šokující informací, a to takovou, že kdyby mu lékaři včas poskytli pomoc a neposlali ho z nemocnice domů, mohl by žít.

Bolesti herci začali již 22. května, kdy v Praze natáčel seriál. Původně však bolesti přisuzoval dlouhé cestě ze Slovenska do Prahy. V noci, když se vracel domů, se však jeho zdravotní stav prudce zhoršil a on rovnou zamířil do bratislavské nemocnice.

Lékař ho poslal domů

Do nemocnice však nedojel, musel si zavolat sanitku, a to jen pár set metrů od špitálu. „Záchranáři zjistili, že má herec rozdílně vysoký tlak v každé ruce a bolesti. Měli to vyhodnotit jako podezření na disekci aorty, což je život ohrožující,“ uvedl pro již zmíněný web nejmenovaný zdroj. Hercův stav byl vážný, ovšem doktor nakonec rozhodl, že hospitalizace není nutná a poslal Heribana domů. Druhý den zemřel, příčinou byla právě disekce aorty.

Herec po sobě zanechal manželku Kamilu (33) a tři syny. Daniel Heriban je pohřbený v obci nedaleko Trnavy.

Úspěšný herec

Daniel Heriban se narodil 25. března 1980 v Trnavě. Po absolvování studia na Divadelní fakultě VŠMU dostal angažmá v SKD Martin a od roku 2014 byl členem Činohry Slovenského národního divadla, jak napsaly Topky. Herec se objevil třeba ve filmech Sviňa, Únos, Parralel nebo v seriálech Horná Dolná, Hnízdo či Červené pásky.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy