Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Detaily posledního sbohem Karlu Gottovi: Na sobotní mši mohou přijít i fanoušci

+ Dalších 10 fotografií
Podrobnosti
Rodina zesnulého Karla Gotta (†80) v úterý zveřejnila podrobnosti připravovaného posledního rozloučení. Proběhne nadvakrát, lidé nejprve mohou přijít dát sbohem v pátek na Žofín, v sobotu pak proběhne zádušní mše ve svatovítské katedrále. Přímo na obřad se dostanou jen pozvaní, fanoušci ale budou moct sledovat přímý přenos na III. nádvoří Pražského hradu.

Ivana Gottová (43) spolu se státem i církví ladí poslední detaily loučení s Karlem Gottem (†80). Přinášíme všechny informace, které byste před pátkem a sobotou měli vědět.

Sbohem na Žofíně

Veřejnost se může s Mistrem přijít rozloučit do Paláce Žofín na pražském Slovanském ostrově v pátek 11. října od 8 do 22 hodin. „Rakev bude vystavena se státními poctami ve Velkém sále, za účasti čestné stráže Armády České republiky. Lidé budou moci k rakvi položit květinové dary a zapsat se do kondolenční knihy,“ uvedla rodina v prohlášení.

Bude zajištěn i bezbariérový přístup pro hendikepované. Masarykovo nábřeží od Národního divadla k Mánesu bude už od čtvrteční půlnoci a půlnoci páteční uzavřeno pro veškerou dopravu. I kvůli malému počtu parkovacích míst v centru stověžaté proto bude nejvhodnější přiblížit se k Žofínu tramvají.

Mše v katedrále sv. Víta

Zádušní mši za Gotta odslouží kardinál Dominik Duka (76) a začne v sobotu 12. října v 11 hodin v katedrále sv. Víta. „Rakev bude vystavena na katafalku se státními poctami. Ceremoniálu se zúčastní příslušníci Hradní stráže. Přístup do katedrály je pouze na zvláštní pozvánku,“ stojí dále v prohlášení.

Podívat se na mši přímo na Pražském hradě budou moct i zpěvákovi fanoušci, a to na III. nádvoří na velkoplošné obrazovce. „Přístup na III. nádvoří bude pro veřejnost zajištěn výhradně z Hradčanského náměstí branou na IV. nádvoří od 8:00 hodin, až do naplnění kapacity III. nádvoří,“ upřesnila Gottova rodina.

Všichni budou muset projít bezpečnostní kontrolou při vstupu do areálu Pražského hradu, kterou provedou policisté. Česká vláda se snaží zajistit velkoplošné obrazovky i na Hradčanském náměstí.

Ivana: Všem děkuji!

„Rodina děkuje všem institucím, které pomáhají a s nimiž spolupracuje při přípravě posledního rozloučení s Karlem Gottem,“ končí rodinné vyjádření k pohřbu.

Mohlo by vás zajímat

Další články