Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Detaily posledního rozloučení se Soňou Červenou: Umělkyně si na pohřbu poručila pouze rudé růže

Soňa Červená byla legendární operní pěvkyně.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Pohřeb

Dáma v každém věku. To byla Soňa Červená, úspěšná česká pěvkyně a herečka, která zemřela dne 7. května ve věku úctyhodných sedmadevadesáti let. Jak nyní zjistil web Aha!, Soňa neponechala nic náhodě a již před smrtí myslela na to, jak má vypadat její pohřeb.

Sólistka Národního divadla, operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, zemřela na začátku května po delší hospitalizaci v jedné z pražských nemocnic. O jejím úmrtí informovala oficiální stránka Národního divadla. Umělkyni bylo úctyhodných 97 let.

Soňa Červená na vše myslela dopředu a nechala si upravit místo posledního spočinutí. To se nachází na pouchovském hřbitově v Hradci Králové. Na hrob, v němž chce být pohřbena v rakvi, si nechala ukovat dvě kytice lipových ratolestí, jak informoval web Aha!.

Jen rudé růže

To ale není vše. Soňa se rozhodla, že chce mít na pohřbu pokud možno pouze rudé růže. „Když jsem Červená, tak přineste rudé květy,“ nechala se před časem slyšet. Poslední rozloučení se Soňou Červenou proběhne v úterý 16. května v Národním divadle, kde smuteční akt začne v 11 hodin. U rakve budou například prezident Herecké asociace Ondřej Kepka, nebudou chybět ale ani umělecký ředitel činohry ND Lukáš Trpišovský nebo režisérka Olga Sommerová.

Druhé rozloučení se uskuteční taktéž v úterý, avšak v Hradci Králové, kde byla Červená čestnou občankou. Zádušní mše začne v 17 hodin v katedrále Svatého Ducha v centru města. „Bohoslužbu v katedrále doprovodí Filharmonie Hradec Králové, zazpívá operní pěvkyně Gabriela Beňačková. Až bude rakev opouštět katedrálu, rozezní se zvon Augustin, který je zavěšen v Bílé věži,“ prozradil podle již zmíněného webu mluvčí hradeckého biskupství Pavel Jakub Sršeň.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy