Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Detaily posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem: Stráž u rakve budou držet skauti

Karel Schwarzenberg.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
Detaily

Zesnulý Karel Schwarzenberg (†85) bude mít svou rakev vystavenou od středy 6. prosince do pátku 8. prosince, vždy od 12 do 22 hodin v kostele Panny Marie pod řetězem v Praze. Následně budou jeho ostatky převezeny do katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, kde proběhne pohřeb se státními poctami, jak stojí v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

S politikem Karlem Schwarzenbergem se budou moci rozloučit všichni, kdo chtějí. Nejdříve proběhne veřejné rozloučení v kostele Panny Marie pod řetězem v areálu Suverénního řádu Maltézských rytířů – Českého velkopřevorství, kde bude vystavena jeho rakev, a to od středy 6. prosince do pátku 8. prosince, vždy od 12 do 22 hodin.

Čestnou stráž u rakve budou držet čeští skauti a členové armády, jak se píše v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

Poslední vůle

Schwarzenbergovy ostatky budou následně převezeny do katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, kde proběhne pohřeb se státními poctami. Kostel Panny Marie pod řetězem v Praze je součástí areálu, kde od 12. století sídlí řád maltézských rytířů, jehož byl bývalý politik součástí.

Ve své poslední vůli exministr zahraničních věcí uvedl, že chce, aby lidé místo květinových darů přispěli na podporu charitativní činnosti Českého velkopřevorství a pomoc válkou zasažené Ukrajině. V kostele Panny Marie pod řetězem tak budou mít smuteční hosté možnost jeho přání vyplnit prostřednictvím příspěvku.

Staleté spojení

Schwarzenberg zemřel v neděli 12. listopadu ve Vídni ve věku pětaosmdesáti let. Pohřeb proběhne v katedrále svatého Víta v sobotu 9. prosince v poledne.

„Po náročném plánování a těžkém zvažování však bylo rozhodnuto, že celá katedrála bude vyhrazena pouze pro pozvané a bude podléhat zvláštnímu režimu. Zúčastnit se tedy mohou jen ti, kterým bude od rodiny zesnulého doručena písemná pozvánka a parte,“ oznámil sekretariát pražského arcibiskupa na oficiálním webu.

Přenos však bude dostupný na velkoplošné obrazovce. Následně budou Schwarzenbergovy ostatky uloženy do rodinné hrobky u zámku Orlík. Po pohřbu se uskuteční 16. prosince slavnostní rekviem, tedy zádušní mše, ve Vídni v katedrále svatého Štěpána.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy