Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Detaily posledního rozloučení s Janou Hlaváčovou: U rakve má promluvit Petr Kostka, čestnou stráž bude stát Seidlová a Hampl

Jana Hlaváčová ve svém známých rolích.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Filmové studio Barrandov
Předchozí Další
+ Dalších 12 fotografií
Pohřeb

Poslední rozloučení s vynikající divadelní a filmovou herečkou Janou Hlaváčovou (†85) proběhne 26. ledna v Národním divadle. Právě tam měla angažmá dlouhé desítky let předtím, než v roce 1990 odešla do Divadla na Vinohradech. Divadlo nyní připravuje seznam hostů, kteří by mohli promluvit u rakve herečky. Jednou z možností je podle webu Aha! její dlouholetý herecký kolega Petr Kostka (85).

Herec Petr Kostka by měl být jedním z herců, kteří promluví na posledním rozloučení s herečkou Janou Hlaváčovou. Ti dva se spolu objevovali na divadelních prknech v Národním divadle a zahráli si i v několika seriálech a filmech, jako byl třeba Florián z roku 1961.

„Petra Kostku ta nabídka mluvit na Janině pohřbu překvapila. Promlouvat nad rakví se bojí kvůli emocím. Chtěl by mluvit ve dvojici. Ale myslíme, že to zvládne,“ prozradil pro Aha! blízký zdroj z vinohradského divadla. Právě do Divadla na Vinohradech přešla Hlaváčová po sporech s Národním divadlem v roce 1990. Hlaváčové se nelíbil směr, kterým se činohra ubírala. Kostka ji krátce poté do vinohradského divadla následoval.

Čestná stráž

Kromě Kostky by měli nad rakví promluvit i další herečtí kolegové, jako Jan Šťastný (58) či Simona Postlerová (59). Čestnou stráž u rakve budou stát její studenti z DAMU, kde Hlaváčová učila. Mezi ně patří třeba Barbora Seidlová známá z pohádky Lotrando a Zubejda nebo Snowboarďáci či Ladislav Hampl ze seriálu Zlatá lab

Poté, co herečka po vleklých zdravotních problémech dne 13. ledna zemřela, sdílelo její domovské Divadlo na Vinohradech příspěvek na sociálních sítích. „Divadlo na Vinohradech bylo posledním angažmá Jany Hlaváčové. Na zdejším jevišti hrála více než dvacet let a vytvořila zde dvacet jedna rolí. V turbulencích divadelních proměn po roce 1990 spolu s manželem Luďkem Munzarem činohru Národního divadla opustila. Svůj třetí divadelní domov našla v ansámblu Divadla na Vinohradech, spolu s ní z ND přišli i její častí herečtí partneři Petr Kostka, Simona Postlerová a Jan Šťastný. Ve vinohradském „divadle herců a autorů“ mohla Jana Hlaváčová naplno uplatnit svůj výjimečný talent a schopnost vcítění při tvorbě složitých, psychologicky koncipovaných postav v dramatech, ale i originální komediální herectví,“ uvedl v příspěvku ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer.

Rozloučení s Munzarem

Poslední rozloučení v Národním divadle měl v roce 2019 také manžel Jany Hlaváčové, herec a dlouholetý člen divadla Luděk Munzar (†85). Naposledy rozloučit se s ním přišli třeba Petr Štěpánek se Zlatou Adamovskou, Ivan Trojan, Jiří Lábus, Viktor Preiss s manželkou Janou, Petr Kostka s manželkou Carmen Mayerovou nebo Hana Maciuchová.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy