Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Detaily policejní sledovačky Karlose Vémoly: Krycí jméno Kave, tajně si ho fotili i natáčeli

Karlos Vémola se vyjádřil k videu, na kterém je vidět s neznámou blondýnkou.
Zdroj: herminapress
+ Dalších 8 fotografií
VYŠETŘOVÁNÍ

Nasadili na něj tajné. MMA bijec Karlos Vémola (37) se během vyšetřování podezřelého nakládání s přísně chráněnými bílými tygry neznámého původu stal terčem policejní sledovačky. Jak se eXtra.cz podařilo zjistit z dosud vždy spolehlivých zdrojů, dostala krycí jméno Šarlota II a měla za úkol přinést důkazy o údajném nelegálním chování sportovce.

Karlos Vémola v hledáčku sledovačky: Krycí název akce Šarlota II

„Sledování Karlose Vémoly, který dostal v rámci akce krycí jméno Kave, proběhlo na příkaz tehdy vyšetřujících celníků v lednu tohoto roku a operativci to celé pojmenovali Šarlota II. Jeli za ním na některá místa na Praze 5, zdokumentovali také jeho setkání s dalším obviněným A. Š.,“ sdělily eXtra.cz zdroje obeznámené s vyšetřováním.

„Nafotili si je a natáčeli je spolu, jak jdou učinit pokus zlegalizovat tygříka,“ tvrdí informátor. Jde o zvíře, které podle tvrzení dnes již obviněných zplodili tygři, které legálně vlastní A. Š., což ale spolehlivě vyvrátila analýza DNA.

Celý proces sledování (více o něm také v našem předchozím článku) prý ale netrval déle než hodinu a půl, pak byla akce na popud celníků ukončena. DVD s výsledky akce má být ovšem součástí spisu, takže se dá očekávat, že policie vyhodnotila pořízené záznamy a snímky jako důležitý důkazní materiál.

Snaha o legalizaci

„Vtipné na tom je, že to proběhlo už v době, kdy pánové věděli, že se o ně zajímá kriminálka. A působí to celé tak, že naivně předpokládali, že se jim podaří zvířata zlegalizovat ještě předtím, než úplně spadne klec. Asi věřili, že to vyšetřují halabala a netušili, jak intenzivně se tomu věnují,“ usmívá se náš zdroj.

Sám Vémola tvrdí, že se ničeho špatného nedopustil. Nikdy nepřiznal ani to, že byl obviněn policií z trestného činu, za což mu v případě prokázání viny hrozí až tři roky vězení.

„Pokud by přece jen byla pravda, že Karlos by byl pouhou obětí, ve všem že by byl tedy nevinný, tak by přece už žádné snahy o legalizaci neprováděl. S člověkem, který ho měl údajně podvést, by se už nescházel a víc by spolupracoval s policií. Takhle to na mě působí spíš jako snaha jednoho kumpána pomoci druhému,“ domnívá se náš informátor obeznámený s vyšetřováním.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy