Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Detaily o trýznivé chorobě, která zabila Janu Štěpánkovou (†84): Na Vánoce měla být doma, jenže pak…

+ Dalších 15 fotografií
detaily nemoci
Herečka Jana Štěpánková (†84) odešla do hereckého nebe po vážné nemoci, která ji trápila už dlouhou dobu. Přitom samotná herečka doufala, že se s nemocí dokáže poprat. Před časem se dokonce nechala slyšet, že na Vánoce by měla být doma. Bohužel toho se již nedočkala. Co oblíbenou hereckou legendu vlastně zabilo?

V pátek v odpoledních hodinách se nejenom široká veřejnost, ale také všichni herečtí kolegové a přátelé dozvěděli velice smutnou zprávu. Ve věku čtyřiaosmdesáti let zemřela herecká legenda Jana Štěpánková.

Pro všechny byla tato informace naprostým šokem. Smrt herečky se podařila tajit dlouhé čtyři dny. Herečku od listopadu trápil vážný zápal plic. Byla ale přesvědčena, že nemoc porazí a velice se těšila na Vánoce v rodinném kruhu.

„Na svátky bych už měla být doma. Budou mne obskakovat, opečovávat a já nebudu dělat vůbec nic. A také že ještě nemohu nic dělat. Jsem ještě příliš slabá, říkali páni doktoři," svěřila se v rozhovoru Blesku na začátku prosince.

Se zápalem plic se léčila ve Vinohradské nemocnice. Mít zápal plic v tak vysokém věku není žádná legrace, navíc se u herečky objevila sraženina na plicích. Její stav se začal komplikovat. Bohužel právě krevní sraženina se herečce stala osudnou.

Podobné sraženiny se mohou vytvořit v žilách dolních končetin a v pánevních žilách. V plicní embolii se mohou vyvinout uvolněním krevních sraženin a žily v plících se pak jimi ucpou.

"Měla jít na svátky domů, ale přišla náhlá embolie,“ řekl pro iDnes herec Tomáš Töpfer.

VŠE O ŽIVOTĚ ZESNULÉ JANY ŠTĚPÁNKOVÉ

Mohlo by vás zajímat

Další články