Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Detaily o kulce smrti: Zbraň vystřelila, když Baldwin cvičil tasení revolveru

Zdrcený herec Alec Baldwin.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
detaily

Americký herec Alec Baldwin (63) minulý týden během zkoušky při natáčení filmu Rust trénoval tasení revolveru a namířil ho na kameru, když zazněl výstřel. Vyplývá to ze soudních záznamů, které podle serveru BBC News zahrnují místopřísežná prohlášení režiséra Joela Souzy a kameramana Reida Russella. Zbraň, která sloužila jako rekvizita, však obsahovala ostrý náboj a Baldwin zastřelil dvaačtyřicetiletou kameramanku Halynu Hutchinsovou (†42) a zranil osmačtyřicetiletého režiséra Souzu.

Herec Alec Baldwin dostal zbraň a bylo mu řečeno, že není nabitá, píše BBC News s odkazem na soudní záznamy. Režisér uvedl, že herec seděl v kostelní lavici a nacvičoval tasení zbraně, uvádí se dokumentech. Souza v tu chvíli nahlížel přes rameno Halyny Hutchinsové, když uslyšel něco, co znělo jako "bič a pak hlasité prásknutí". Rána zasáhla kameramanku do hrudi.

„Joel si pak matně vzpomíná, že si (Hutchinsová) stěžovala na břicho,” uvádí se v záznamech. Poté začala klopýtat a někdo jí pomohl lehnout si na zem. Podle kameramana Russella, který byl vedle ní, si stěžovala, že necítí nohy. Kameramanka zemřela po převozu do nemocnice. Raněného režiséra později zdravotníci z nemocnice propustili.

Herec byl se zbraní vždy opatrný

Na otázku, jak Baldwin zacházel se střelnými zbraněmi při natáčení, Russell odpověděl, že byl velmi opatrný. Uvedl případ, kdy se herec ujistil, aby vedle něj nebyl dětský herec, když se střílelo. Už v pátek úřady uvedly, že zbraň mu dal před tragickým momentem asistent režiséra Dave Halls a označil ji jako "studenou zbraň", což znamená, že je bezpečná.

Vyšetřovatelé chtějí balistickou analýzu a doufají, že jim pomůže zjistit, jaký druh projektilu byl ze zbraně vystřelen a jakým způsobem se do ní dostal, napsala dnes agentura Reuters. Podle hollywoodské odborové organizace IATSE byl ve zbrani jeden ostrý náboj.

Žádné obvinění ani zatčení

Vyšetřovatelé vyslechli svědky i Baldwina, policie zatím nikoho nezatkla ani neobvinila. Vyšetřování se zabývá i dalšími informacemi, než jen děním osudného dne, například bezpečnostními standardy, uvedl mluvčí šerifa v Santa Fe Juan Ríos. Ještě před nešťastnou událostí totiž opustilo natáčení několik kameramanů na protest proti pracovním podmínkám, píše Reuters.

Po zastřelení režisérky se podle této agentury objevilo volání po zákazu používaní skutečných střelných zbraní při natáčení filmů a v televizních pořadech. Dva producenti prý už prohlásili, že s touto praxí přestanou. Petici volající po zákazu reálných střelných zbraní podepsalo dosud přes 27.000 lidí. Natáčení filmu Rust je pozastaveno.

Související články

Další články