Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Detailní pohled na pevnost Boyard: Tohle jsou její tajemná zákoutí!

Zdroj: eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Pevnost byla postavena na začátku 19. století a měla zemi chránit před nájezdy z moře. Poté se na nějakou dobu stala vězením a od roku 1990 se zde natáčí soutěž. Jak to ale v tajemné budově opravdu vypadá?

Tvůrci se sice snaží, aby si pevnost zanechala romantický ráz, ale tak to už dávno není. Technika jde dopředu a pevnost se musí modernizovat.

Příkladem jsou obří "ropné věže" na boku pevnosti. Ty slouží k lepšímu přístupu techniky. Francouzská produkce je ale velmi nerada, když si tyto záběry někdo fotí. A to není všechno. Celá show je řízena z takzvané kontrolní místnosti. Odtud se ovládají veškerá elektronická zařízení, zvuková a obrazová režie. Navíc jsou tam speciální prostory pro ubytování štábu, který ještě před příchodem týmů zajišťuje produkci.

A jaké další výdobytky moderní doby najdeme v pevnosti? V horním patře s výhledem na moře se nachází restaurace, kam si můžou soutěžící, štáb i hosté z exkurze skočit na oběd. V další části je také stále telefonní budka z dob, kdy nebyly mobily nebo wifi.

Svoji místnost tam mají i elektrikáři, kteří dohlížejí na soutěžící v místnostech s úkoly. V jedné místnosti je také speciální zvěřinec pro plazy, pavouky a všechnu tu havěť, která po soutěžících leze.

Na úplném vrchu se dokonce nachází heliport, kam přistávají vrtulníky.

A co zůstalo ze "staré" pevnosti?

Ve věži, kde dříve hlídka vyhlížela z moře potenciální agresory, si našel útočiště otec Fura, který tam každý týden říká svoje moudra a s gustem hází klíče do hlubin moře. V jedné části je dosud opuštěná knihovna, která musí být rájem pro všechny knihomoly. A z dob vězení tam zůstala mučírna. Z pohledu na ni určitě pořádně mrazí!

Související články

Další články