Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Dešťová víla s Vicou Kerekes: Co jste o pohádce možná nevěděli

Hlavní postava pohádky Dešťová víla, krásná Vica Kerekes.
Zdroj: se souhlasem Bioscop
+ Další 2 fotografie
film

Dešťová víla, krásná pohádka s hvězdným obsazením. V hlavní roli krásná Vica Kerekes, Lenka Vlasáková, Jakub Gottwald a Miroslav Donutil. Věděli jste, že hudbu složil Petr Hapka a že se jednalo o jednu z jeho posledních zakázek? Nejen to, ale další zajímavosti o filmu níže.

Pohádka Dešťová víla byla natočena v roce 2010 režisérem Milanem Cieslarem a kromě hvězdného obsazení se jedná o jeden z posledních filmů, do kterého skládal hudbu skvostný Petr Hapka.

Dešťová víla zastupuje živly

Vzduch, Oheň, Země a Voda - živly, které ovládají koloběh světa a života. V pohádce živly a hlavně Vodu zastupuje Dešťová víla ​(Lenka Vlasáková), která provádí „pravidelnou inspekci“ mezi lidmi. Víla putuje krajem v přestrojení za chudou ženu. Během toulek krajem vidí, že lidé začali řešit především peníze a že se vytratilo dobro a láska. Mezi takové nedobré lidi patří i sedlák Lakota (Miroslav Donutil), jehož syn Ondra (Jakub Gottwald) se zamiluje do chudé Květušky (Vica Kerekes), což sedlák nepovažuje za správné, právě proto, že je chudá.

Když se živly vrací ke Slunci, žádají tvrdé potrestání. Slunce váhá, není si jisté, zná lidi a má je vlastně rádo. Slunce je přehlasováno a Dešťová víla (Lenka Vlasáková) potrestá lidi tím, že jim sebere déšť. Nastává období extrémního sucha. Lidé nemají co sklízet, neroste obilí atd.

Sedlák Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři těžké úkoly. Přes všechny nástrahy nakonec však jako v každé správné pohádce zvítězí láska.

Kerekes byla předabovaná

Kvůli slovenskému akcentu Vicu Kerekes, která zde hraje chudou Květušku, nadabovala mluveným slovem i zpěvem Hana Kusnjerová. Dva roky poté jí stejná dabérka propůjčila hlas i ve filmu Sedm dní hříchu, kde Vica Kerekes hraje hlavní roli společně s Ondřejem Vetchým.

Natáčení probíhalo za velkých finančních problémů, film zachránila Česká televize, která během natáčení do projektu vstoupila jako koproducent.

Postavu Ondry měl nejprve hrát sympatický Filip Tomsa a Dešťovou vílu pak národem milovaná Libuše Šafránková. Nestalo se tak a pohádka je mimořádně povedená i bez těchto vynikajících herců.

Natáčelo se i v zahraničí

Natáčení v roce 2009 probíhalo v překrásných exteriérech. Natáčelo se nejen v České republice, například v Zubrnicích, ve skanzenu v Přerově nad Labem, v Kouřimi či v kaolinovém lomu u Kaznějova, ale taktéž na Islandu. Záběry vodopádů na Islandu v pohádce jsou totožné s filmem Prometheus (2012).

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy