Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

DĚSIVÝ ZVUKOVÝ ZÁZNAM! Poslední slova pilota z LETADLA SMRTI: Neslyším a už nezbývá čas…

+ Další 2 fotografie
Pouhé vteřiny před nedělním pádem letadla nedaleko Moskvy ještě pilot komunikoval s dispečerem. Z jeho slov vyplývá, že byl z nastalých potíží, které zřícení způsobily, ve velkém rozčarování. Při nehodě našlo smrt 65 cestujících a šestičlenná posádka.

V neděli po poledni z moskevského letiště Domodědovo odstartovalo letadlo Saratovských aerolinií. Pouhých pět minut po vzletu se nedaleko od ruské metropole zřítilo k zemi. Náraz byl tak prudký, že se letoun rozlomil na několik kusů.

Objevil se záznam poslední komunikace pilota s dispečerem. Vyplývá z něj, že stroj měl problémy. Nejspíš tak závažné, že už pilot nedokázal tragédii zažehnat. „Co po mně chcete? Jsem na cestě! Skoro vás neslyším! Vy mě slyšíte?“ ptal se rozrušeně dispečera.

Přestože na řídícím středisku pilota slyšeli, spojení se začalo vytrácet. „Už není čas,“ zněla poslední slova pilota předtím, než se letoun zřítil k zemi. Ze 71 lidí na palubě neměl nikdo šanci přežít.

Ruští vyšetřovatelé už vyloučili, že by za nehodou byl terorismus. Možnými příčinami mohou být špatné povětrnostní podmínky nebo selhání techniky. Méně pravděpodobná je vzhledem k záznamu z kokpitu lidská chyba.

Související články

Další články