Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Děsivý útok v anglickém Plymouthu: Útočník nemilosrdně zastřelil 5 lidí, poté odpravil i sebe

Zdroj: Profimedia
Střelba

Hromadná střelba v anglickém městě Plymouth si ve čtvrtek večer vyžádala životy šesti lidí včetně útočníka. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura Reuters. Britská ministryně vnitra Priti Patelová incident označila za šokující a vyjádřila soustrast pozůstalým.

Střelba se odehrála ve čtvrtek krátce po 18:00 místního času (19:00 SELČ) ve čtvrti Keyham v Plymouthu na jihozápadě Anglie. Zpočátku nebylo jasné, kolik lidí přišlo o život.

V pátek 13. srpna policie hrabství Devon a Cornwall potvrdila, že pět lidí - dvě ženy a tři muži včetně útočníka - zemřelo na místě. Další žena podle policie svým zraněním podlehla po převozu do nemocnice.

Nejednalo se o teroristický útok

Krátce po incidentu policie oznámila, že střelbu nevyšetřuje jako terorismus a že má situaci pod kontrolou.

Sedmapadesátiletá Sharron Turnerová, která žije v blízkosti místa střelby, listu The Times řekla, že útočník vykopl dveře dvojdomku, načež zastřelil mladou matku a její malou dceru, které bylo asi pět let. Podle informací Turnerové měl muž černé a šedé oblečení a byl vyzbrojen poloautomatickou zbraní. Po střelbě útočník podle listu uprchl přes park za domem, kde zabil dva lidi, kteří venčili své psy.

Soustrast pozůstalým

Britská ministryně vnitra Priti Patelová na twitteru incident označila za šokující a vyjádřila soustrast pozůstalým. Zdravotní služba dříve informovala, že na místo vyslala několik sanitek, vrtulníky, lékaře a záchranáře. Policie uvedla, že okolnosti střelby na místě nadále vyšetřuje a očekává, že to během noci ovlivní dopravu.

Související články

Další články