Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Děsivý požár v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí: Žhář si vyslechl tvrdý trest

Požár v Bohumíně: Obviněný muž si vyslechl trest!
Zdroj: profimedia.cz, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Požár v Bohumíně

Muž, obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených Petr Kausta to dnes během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný přiznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Neveřejné jednání v budově soudu pokračuje. Dohodu o vině a trestu mezi obviněným a žalobcem bude muset potvrdit soud. Někteří pozůstalí po 11 obětech loňského srpnového úmyslně založeného požáru s uzavřením dohody už dříve nesouhlasili. Podle nich by pětapadesátiletý muž měl stanout před soudem.

Poškození nechtějí u soudu být

„Proč to udělal? O to se mi jedná! Proč upálil nevinné lidi?” ptal se dnes po příchodu k soudu šedesátiletý Milan Bernat. Při požáru přišel o jedenáctiletou vnučku, syna a jeho přítelkyni. „Stále nás to trápí,” dodal.

Poškozených dnes přišlo do budovy soudu jen pár. Další zastupovali advokáti. „Situace je pro ně tíživá. Proto tady nechtějí být,” řekl novinářům právník Kausta před jednáním. Dodal, že jeho klienti vyčíslili své nároky v řádu milionů korun a za přijatelný trest považují jen doživotí. Další skupinu poškozených zastupuje Jaromír Parobek. I on a jeho klienti požadují doživotí. „Navíc nesouhlasí s uzavřením dohody,” řekl Parobek. Dodal, že s uspokojením finančních nároků poškozených za psychickou či materiální újmu příliš nepočítá, a to hlavně kvůli předpokládané délce trestu.

Motivem byly spory v rodině

Požár panelového domu v Bohumíně vypukl loni 8. srpna odpoledne. Motivem žhářského útoku byly podle žalobce spory v rodině. Obviněný nezvládl fakt, že ho opustila manželka a nastěhovala se do bytu, kde bydlel její syn s družkou a svým synem. Právě dveře tohoto bytu polil muž podle policie přineseným benzinem a zapálil. Požár se rychle šířil. V bytě bylo v tu dobu 15 lidí, protože tam zrovna probíhala oslava narozenin.

Při požáru v bytě zemřela útočníkova manželka, syn, vnuk a jeho matka. O život přišly i další dvě děti pozvané na oslavu. Dalších pět lidí zahynulo po pádu z okna, když se snažili plamenům uniknout. Čtyřem dalším se podařilo z bytu vylézt přes balkon.

Související články

Další články