Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Děsivý požár na táboře: Stany lehly popelem, Soňa (†11) zemřela v den narozenin

"Mami, máme problém," napsalo jedno z dětí k videu požáru a poslalo to rodičům. K obří tragédii došlo v noci na úterý na dětském táboře s tématikou ságy Pán prstenů v ruském Chabarovsku. Jedna dívka zemřela, další děti jsou v kritickém stavu v nemocnici.

K neštěstí došlo kolem 2. hodiny ranní v Holdomi, které je v zimě vyhlášeným lyžařským střediskem. V táboře bylo 26 stanů, oheň zničil 20 z nich. Spalo zde 189 dětí. Soňa děsivý požár nepřežila, ten den právě oslavila jedenácté narozeniny. Další tři děti jsou v nemocnici v kritickém stavu. Elizaveta (12) utrpěla popáleniny na 90 procentech těla, Veronika (13) a Alexej (11) na tom bohužel nejsou o moc lépe, všichni tři jsou v kómatu, uvedly Siberian Times.

Jedno z vyděšených dětí poslalo rodičům video hrozivého požáru se vzkazem: „Mami, máme tu problém“. Všichni se v panice snažili uprchnout před plameny, většině se to díkybohu podařilo. Lidé nosí od rána květiny ke škole, kam chodila Soňa, jež bohužel nevyvázla, a zapalují za ni svíčky. A modlí se za Elizavetu, Veroniku a Alexeje. „Tři děti balancují na hraně mezi životem a smrtí,“ uvedl představitel kraje, kam tábor spadá, Viktor Starkov. Další děti byly také zraněny a potřebovaly lékařské ošetření.

Příčinou požáru zřejmě bylo sušení prádla na elektrickém topení. Úřady zahájily vyšetřování. Rodičům i dětem byla poskytnuta psychologická pomoc. Podle vyšetřovatelů byla na táboře porušena řada bezpečnostních předpisů, například chyběl evakuační plán.

Související články

Další články