Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Děsivý ostrov panenek v Mexiku: Znáte jeho kruté tajemství?

Děsivý ostrov panenek v Mexiku: Znáte jeho kruté tajemství?
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
tajemná místa

Znáte místo, kde by noc nechtěl strávit nikdo z nás? Ostrov, kde zemřela mladá dívka, dnes skýtá více než 1500 panenek zavěšených na stromech. Legenda praví, že pohybují končetinami a šeptají si.

Jižně od Mexico City, mezi kanály Xochimico, najdeme malý ostrov se smutným pozadím, který nikdy neměl být turistickým cílem. Ostrov je známý jako Isla de las Muneca. Dříve ho vlastnil Don Julian Santana Barrera. Není jasné, proč se na tak odlehlé místo přestěhoval. Některé záznamy uvádějí, že byl velmi samotářský a chtěl žít jako poustevník. Tento malý ostrov je dnes domovem pro stovky děsivých panenek. Jejich oddělené končetiny, těla bez hlavy a prázdné oči zdobí zdejší stromy.

Panenky z odpadků pokryté pavučinami

Legenda praví, že se na ostrově kdysi utopila mladá dívka, jejíž tělo Julian našel. Po tomto zážitku se mu přihodilo mnoho nevysvětlitelných událostí, které mu naháněly hrůzu a velmi se bál. Julian věřil, že za ním chodí duch mrtvé dívky a hledá svou ztracenou hračku. Když se utopila, poblíž jejího těla se našla plovoucí panenka. S předpokladem, že patří právě utonulé, ji Julian zavěsil poblíž, aby si pro ni dívka mohla přijít a získat ji zpět. Velmi se bál, že by snad přišla za ním a v noci nad jeho hlavou křičela, že chce svou panenku zpět. Byla to první panenka, která na ostrově kdy visela. Brzy nato začal kolem věšet panenky, které našel v odpadcích. Věřil, že čím více panenek přinese, tím více ducha zemřelé uklidní a ten ho poté nebude strašit. Podle jeho blízkých to bylo, jako by Juliana poháněla nějaká neviditelná síla, která ho úplně změnila. Zjevně byl velmi poznamenán tím, že nebyl schopen zachránit život malé holčičky. Po 50 letech sbírání panenek a jejich věšení na ostrově byl Julian nalezen mrtvý a utopený na stejném místě, kde děvče. Mnoho lidí na ostrově věří, že se Julian přidal k ostatním duchům ostrova.

Ostrov, který posedla zemřelá dívka

Místní legenda praví, že panenky pohybují hlavami, pažemi a otevírají oči. Někteří svědci tvrdí, že slyšeli, jak si panenky navzájem šeptají, zatímco jiní, kteří byli na lodi poblíž ostrova, řekli, že je panenky lákají, aby sestoupili na ostrov. Proto se vám může stát, že kdybyste požádali místní, aby vás na ostrov přepravili, odmítnou. Jsou totiž přesvědčeni, že je ostrov posedlý. Někteří tvrdí, že ho posedl duch zemřelé dívky. Někteří zas, že důvod, proč Julian sbíral panenky, bylo zjevně to, že byl sám posedlý zlým duchem, který stále obývá tento ostrov. Dnes je na ostrově více než 1500 panenek a je vyhledávanou turistickou atrakcí. Julian se domníval, že panenky, které v odpadcích našel, jsou krásné a dělají z ostrova hezčí místo. Většina návštěvníků je však považuje za nesmírně odpudivé a děsivé.

Zdroj: isladelasmunecas.com, medium.com

Související články

Další články