Tohle není legrace. Možná na začátku byla, ale nyní vše směřuje k tragédii. Děsiví klauni udeřili už i v Německu a skončilo to špatně. Die Welt informuje o tom, že šestnáctiletý chlapec v masce klauna chtěl v Gelsenkirchenu postrašit i o dva roky mladšího chlapce. Ten se dal na zběsilý útěk a při tom si vážně poranil ruku.

Další klaun v Německu vytáhl baseballovou pálku a v městě Riesa zmlátil nevinného člověka. Asi mu to přišlo vtipné. Podle deníku Bild zase další děsivý klaun hrozil dětem z jedné školy, že je nechá všechny zemřít.

Němci (a nejen oni) se proto logicky ptají, jak se mohou bránit. Když proti vám jde zmalovaný blázen s kladivem nebo nožem, nemá smysl čekat, co se bude dít. Policie na jedné straně klauny varuje, že tohle není zábava, ale může jít o trestný čin.

Na straně druhé policisté tvrdí, že není dobré brát spravedlnost do vlastních rukou a klauny třeba střílet, jak navrhuje jedna z diskutujících. Na straně druhé jsou situace, kdy asi pepřový sprej proti zmalovanému magorovi s nožem nemusí stačit…