Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Děsivý Hanibal Lecter slaví narozeniny! Tohle je 5 Hopkinsových nejslavnějších rolí

Anthony Hopkins v nejznámějších rolích.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Narozeniny

Britský herec Anthony Hopkins patří k legendám světové kinematografie. Dne 31. prosince slaví čtyřiaosmdesáté narozeniny. Připomeňte si proto jeho nejznámější role včetně Hanibala Lectera, Zorra nebo otce známého Thora.

Mlčení jehňátek (1991)

V hororovém thrilleru z roku 1991 s názvem Mlčení jehňátek ztvárnil Anthony Hopkins svou nejznámější roli. Hrál sériového vraha, kanibala, ale také inteligentního psychiatra Hanibala Lectera, který je vězněn ve vězení s nejvyšší ostrahou. Mladá agentka FBI Sterilingová (Jodie Foster, pozn. red.) byla přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

V legendárním snímku Zorro: Tajemná tvář ztvárnili hlavní role Antonio Banderas, Catherine Zeta-Jones a také Anthony Hopkins. Právě ten hrál původního Zorra, který posléze naučí všechny šermířské a bojové schopnosti Anthonia Banderase. Dnes již legendární snímek.

Obřad (2011)

Film Obřad je velmi temný snímek, a to hlavně díky Hopkinsovi, který v něm ztvárnil otce Lucase, což je proslulý jezuitský exorcista. Svou roli zahrál famózně a postavu vyobrazil velmi věrohodně. A ačkoliv snímek není nijak úspěšný, Hopkinsův výkon všichni chválí.

Thor (2011)

Ve snímku od Marvelu s názvem Thor si Anthony Hopkins zahrál otce samotného Thora. Jedná se o velmi oceňovanou roli, kterou podle kritiků zahrál výborně.

Dva papežové (2019)

Ve snímku Dva papežové si zahráli hlavní role Anthony Hopkins a Jonathan Pryce. Ztvárnili postavy papeže Benedikta XVI. a budoucího papeže Františka, mezi nimiž v průběhu snímku vzniká překvapivé přátelství a v katolické církvi dochází ke zlomovému bodu. Snímek je inspirován skutečnými událostmi.

Související články

Další články