Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Děsivé záběry ze Zoo Praha: Velká voda zpustošila pavilon tučňáků a vytopila lachtany

Děsivé záběry ze Zoo Praha: Velká voda zpustošila pavilon tučňáků a vytopila lachtany
Zdroj: youtube
+ Další 4 fotografie
Škody po víkendu

O víkendu zasáhly Českou republiku silné deště, které napáchaly mnoho škod. Extrémní počasí mělo dopad i na zoologickou zahradu v Praze. Velká voda vytopila pavilon tučňáků a expozici lachtanů. Pohromu způsobenou přívalovými dešti naštěstí všechna zvířata přežila.

Přívalové deště a bouřky od soboty křižují napříč republikou. Záplavy pustoší celé Česko a voda bere vše, co jí stojí v cestě. Extrémní víkendové počasí způsobilo ohromné škody. Řeky se vyplavily do ulic, lidé mají zatopené domy a na Pardubicku si dokonce povodně vyžádaly první oběť. Ani Praze se nevyhnuly silné deště, kvůli kterým nyní hlásí velký problém Zoo Praha.

Vyplavená zoo

Pražská zoologická zahrada byla zasažena velkou vodou, přičemž déšť vytopil bazén lachtanů. Voda silně postihla také pavilon tučňáků. Nahoře na videu nebo ve fotogalerii se můžete podívat, jak špatně na tom Zoo Praha kvůli víkendovému počasí je.

Při pohledu na záběry uveřejněné ředitelem zoo Miroslavem Bobkem vyvolávají vzpomínky na největší povodně, se kterými se zoo potýkala v srpnu 2002. Tehdy hladina vody na některých místech vystoupala až do výšky sedmi metrů. Záplavy si v onen osudný rok vyžádaly mnoho obětí. Tentokrát se naštěstí velká voda obešla bez obětí.

"To je opravdu děs. Ještě ani neskončila omezující opatření kvůli koronaviru a už nám kus zoo propláchl příval vody od Bohnic," komentoval situaci ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Upozornil, že velmi špatně je na tom aktuálně bazén lachtanů. "Zítra je neuvidíte, jejich bazén se bude vypouštět a čistit," napsal Bobek v neděli večer.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy