Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Děsivé záběry z tragické nehody: Takhle vyhasly životy Davídka, Tobiáška, Tadeáše a Olivera

+ Dalších 5 fotografií
Celé Slovensko je v šoku z tragické dopravní nehody, která se stala ve středu 19. srpna na silnici u slovenské obce Liptovský Trnovec. Při srážce dvou dodávek přišly o život čtyři děti ve věku od 6 do 11 let a tatínek Marián (†43). Pár desítek minut před nehodou si veselá rodinka dala na sociální sítě snímek z auta s tím, že jednou na výlet. Policie zveřejnila děsivé video z místa.

Měl to být příjemný a pohodový rodinný výlet, na který se všichni moc těšili, ale bohužel skončil tragicky. Při srážce dvou dodávek vyhaslo pět životů, zahynuli Oliver (†11), Tadeáš ( †11), Tobiáš (†10), Davídek (†6) a třiačtyřicetiletý Marián.

I přesto, že na místo havárie prakticky okamžitě přispěchaly všechny složky záchranného sboru, pro pětici lidí bylo pozdě. Tragédie zacloumala nejenom slovenskou veřejností, ale také zasahujícími hasiči, policisty a záchranáři, kteří se při vynášení tělíček dětí neubránili slzám.

Všechny oběti vážné autonehody pocházely ze Stropkova. Město se zahalilo do smutku, pozůstalým projevilo hlubokou soustrast. "Stala se obrovská tragédie, nevídaných rozměrů, která zasáhla naše město," píše se na facebookové stránce města.

Město se dále rozhodlo, že zruší větší kulturní a společenské akce, které se měly konat v následujících týdnech. Vedení města chce pomoci i finančně. "Vedení města a městského podniku Služba využije všechny možnosti na peněžní a nepeněžní pomoc pro pozůstalé při přípravě a organizaci pohřebních obřadů."

Padlo první obvinění

Vyšetřovatelé Okresního ředitelství Policejního sboru v Liptovském Mikuláši obvinili ve čtvrtek devětatřicetiletého řidiče dodávky VW Transporter z přečinu usmrcení a přečinu ublížení na zdraví "Vyšetřovaní okolností dopravní nehody pokračuje, k případu byli přizváni i soudní znalci," řekli slovenští policisté podle webu Topky.sk. Ti zároveň na svém facebookovém profilu zveřejnili video z místa nehody, v němž policisté nabádají řidiče k opatrnosti za volantem.

Na pomoc pozůstalým byl zřízen transparentní účet, na který můžete přispět i vy: Číslo účtu je SK52 0200 0000 0017 8421 5556.

Související články

Další články