Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Děsivé záběry z bitvy o Kapitol: Takhle začalo násilné probíjení cesty do budovy

video
Před budovou Kapitolu se v Americe sešly tisíce příznivců dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa, kteří následně vtrhli dovnitř. Vše provázela řada potyček a dokonce střelba. Konflikt si vyžádal čtyři mrtvé, desítky zraněných a v budově Kapitolu navíc přivolaná armáda našla dvě výbušniny. Nepokoje jsou už u konce, podívejte se ale na video, které ukazuje, jak vše začalo.

Tohle obyvatelé USA v novodobých dějinách ještě nezažily. Prezidentské volby rozdělily národ natolik, až vše eskalovalo tvrdými střety příznivců Donalda Trumpa s policií jak před Kapitolem, tak i v něm.

Demonstranti prolomili bariéry, vytřískali okna a nakonec pronikli do budovy, kde ničili a kradli věci a bojovali s policisty, kteří se je snažili vyhnat slzným plynem. Během konfliktu také padla řada výstřelů a o život přišli čtyři lidé.

Na veřejnosti se dnes objevilo video, které zachycuje, jak celá událost začala a jak se příznivci Donalda Trumpa dostali do budovy Kapitolu. Na záběrech je evidentní, jak násilným způsobem si lidé cestu dovnitř vyčistili.

Související články

Další články