Video je opravdu otřesné a je patrné, že otec se snaží ve vlastním dítěti vzbudit agresi a rasovou nenávist. To se mu však může těžce nevyplatit. Video uživatele sociálních sítí pohoršilo natolik, že na něj okamžitě upozornili příslušné orgány. Mezi takovými je i mladý právník Petr Horáček, který se vyjádřil pro TN.cz.

„Podávám ho z důvodů podněcování rasové a náboženské nesnášenlivosti a podněcování k násilí či ublížení na zdraví vůči určité skupině/menšině této republiky. Vnímám to jako velké možné ohrožení naší demokratické společnosti i hodnot právního státu,“ uvedl právník a není jediný, kdo sdílí tento názor.

„Vzhledem k závažnosti celého případu nemůžeme v této chvíli poskytnout konkrétnější informace,“ řekla policejní mluvčí Eva Stulíková a potvrdila tak, že případ policie již řeší.

Kromě policie se případem bude pravděpodobně zabývat i sociálka. Totožnost otce z videa zatím není veřejnosti známá. Na svém profilu video sdílel uživatel Olloph Samorost, který však údajně není autorem. Video mu prý bylo pouze posláno.