Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Děsivé video: Komáří tornáda zaplavila město, je to jak z hororu

Někteří komáři jsou nebezpeční, proto se před nimi chraňme.
Zdroj: pixabay
komáři

Na obloze nad ruským městem Kamčatka se na obloze objevily miliony kusů rojícího se hmyzu. Místní lidé se dokonce bojí vystoupit ze svých aut.

„Tornáda" komárů sajících krev zastínila oblohu v části Ruska. Miliony kusů rojícího se hmyzu jsou v těchto dnech k vidění v rychle se pohybujících hejnech podél východního pobřeží poloostrova Kamčatka.

„Jel jsem mrakem těchto komárů několik stovek metrů.Nebyl to příjemný zážitek, protože jsem stěží viděl silnici. Neopovažoval jsem se otevřít okna." uvedl podle listu Daily Mirror očitý svědek Alexej z města Ust-Kamčatsk. "Všude, kam jsem se podíval, byly obrovské sloupy komárů. Viděl jsem, jak se některé rozpadají, jen aby se zase daly dohromady o kus vedle do nového tornáda,“ dodal Alexej.¨

Podle odborníků si však místní obyvatelé s tímto rojením nemusí dělat starosti. „Jedná se o samečky komárů rojící se kolem jedné ze samiček, aby se spářili - na tom není nic špatného," uvedla k pozoruhodnému úkazu entomoložka Ljudmila Lobková. Podle ní tito komáři nemají ve zvyku napadat lidi.

Množí se i u nás

Komárům se letos kvůli deštivému počasí nevyhneme ani v Česku. „Výskyt komárů je rozhodně vyšší než loni, ale ještě to není tak katastrofální jako při povodních. Hodně pršelo a ještě zřejmě bude. Na Třeboňsku, kde situaci monitoruji, už se vylíhli, ale třeba na Vysočině jsou ještě v larvách, takže lidé musí počítat, že tak za dva týdny bude hůř,“ popsal pro Novinky.cz expert na komáry František Rettich z Národní referenční laboratoře Státního zdravotního ústavu.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy