Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Děsivé upírské místo: Ve Žďáru nad Sázavou ztuhne všem krev v žilách

+ Další fotografie
Tajemné místo, které děsí mnoho lidí, se nachází kupodivu v našich končinách, a to přesně na místě našeho nejslavnějšího upíra. Překvapivě je ale tak nějak zapomenut a možná je to i proto, že z něj šel opravdu velký strach. Nemrtvých a temných postav se lidé obávali vždycky. Strach z této legendy a místa, kde se možná ještě teď nachazí je tu ale stále...

Děsivé místo, které ještě dodnes budí strach, je rozhodně Ždár nad Sázavou. Tam žil v 19. století správce statku Alois Ulrich. Obávaný občan všech místních nejen za svého života, ale především po své záhadné smrti. Dodnes se říká, že je to náš nejslavnější upír.

Proč se ho lidé tak báli? Panovačný a direktivní Ulrich nebyl nikdy oblíbený mezi místními a už vůbec ne mezi svými poddanými, ke kterým byl velmi krutý. V roce 1817 Alois Ulrich zemřel a lidé si mysleli, že si mohou oddechnout.

Od té doby to však bylo horší. Jeho tělo jako kdyby nechátralo a po večerech začal po celém Ždáru strašit lidi. Měl být spatřen s tažnými koňmi, jak se projíždí zahalený ohněm nebo jen tak seděl na cestě. Poté si oblíbil zámek, kam chodil strašit a i místní most, kde lidi pohlavkoval.

Když však při střetu s mrtvým Ulrichem umřel člověk, místní začali situaci řešit rázně. Zavolali kněze a začalo se s vymítáním zlého ducha. To se však moc nedařilo a Ulrich se velmi vzpouzel. Po několika pokusech mu byla sťata hlava a spadl do rakve. Od té doby leží na ždárském hřbitově a místo budí hrůzu.

Místní však mají z příběhu dodnes strach a některým místům, kde strašil Ulrich se snaží raději vyhýbat.

Mohlo by vás zajímat

Další články