Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Děsivé trauma Brooke Shields: Hvězda Modré laguny byla zneužita

Brooke Shields byla v mládí znásilněna.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Znásilnění

Půvabná herečka Brooke Shields (57) se svěřila s opravdu děsivou zkušeností. Když byla mladá, byla zneužita. Všechna svá traumata odvyprávěla hvězda Modré laguny v novém dokumentu „Pretty Baby: Brooke Shields“, který byl představen na filmovém festivalu Sundance.

Herečka Brooke Shields byla již od dětství považována za sexuální symbol. Nádherná okatá dívka se celosvětově známou stala díky snímku Modrá laguna, v němž si zahrála v pouhých patnácti letech. V tomto filmu se svlékla, ačkoliv byly všechny její intimní partie zakryty.

O dva roky dříve zase hrála ve snímku Děvčátko, který pojednává o matce prostitutce a její dceři Violet, kterou si zahrála právě Brooke. Do mladé dívky se ve filmu zamiluje starší muž a Violet se tak stává podivnou figurkou, tj. předčasně vyspělou ženou, která v srdci přesto zůstává dítětem.

Sexualizace v Hollywoodu

Brooke tak byla nejen kvůli svým rolím, ale také díky svému půvabu často předmětem sexualizace v Hollywoodu. Sama herečka to přiznala v dokumentu Pretty Baby: Brooke Shields, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance.

V dokumentu Brooke mimo jiné přiznala, že byla sexuálně napadena. Podle Entertainment Weekly došlo k napadení krátce poté, co v roce 1987 promovala na Princetonské univerzitě. Tehdy si dávala od herectví přestávku, jelikož hrála již od útlého věku.

Děsivý zážitek

Pachatele sice nejmenovala, ale uvedla, že spolu měli večeři. Načež jí řekl, aby se s ním vrátila do hotelu, aby jí zavolal taxi. Když došli do pokoje, muž na chvíli zmizel a Brooke si mezitím hrála s dalekohledem. „Dveře se otevřely a ten muž vyšel nahý. Já měla v ruce dalekohled a řekla jsem si jen: k*rva. Bála jsem se. Nebojovala jsem s ním, úplně jsem ztuhla. Myslela jsem, že jedno ‚ne’ by mělo stačit. Pomyslela jsem si jen, že musím zůstat naživu a vypadnout. Rychle jsem pak sjela taxíkem dolů a našla si vlastního taxíka. Cestou do bytu kamarádky jsem jen brečela,“ popsala Brooke traumatický zážitek.

Celý incident si následně dlouhou dobu vyčítala a myslela si, že za to mohla ona. „Trvalo mi mnoho let chození na terapie, než jsem o tom mohla vůbec mluvit,“ dodala ještě podle webu Insider.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy