Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Děsivé svědectví zachránce z Václaváku: Poléval se benzínem a najednou škrtl

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
mrazivé svědectví
V pátek 18. ledna se čtyřiapadesátiletý muž na Václavském náměstí zatím z neznámých důvodů polil benzínem a zapálil. Nebýt pohotových svědků, kteří se snažili muže uhasit, patrně by nepřežil. U incidentu se nachomýtl i svědek Valentin Papazian (49), který Blesku popsal, co se vlastně na místě dělo.

Čtyřiapadesátiletý muž se 18. ledna na Václavském náměstí polil hořlavinou a zapálil. Nebýt pohotových lidí na místě, tak muž patrně svým zraněním podlehl. Nakonec muž skončil s popáleninami přibližně na 30 % těla a byl převezen do nemocnice.

Očití svědci se muže v první chvíli snažili uhasit bundami a kabáty. Portálu Blesk.cz popsal celou situaci svědek Valentin Papazia. Valentin byl u stánku rychlého občerstvení, když ho jeho kolega upozornil na to, že se pod koněm někdo chystá zapálit.

„Přiběhl jsem k němu a snažil jsem se mu zapalovač vytrhnout z ruky, ale měl dost sílu. Říkal, ať ho necháme být, a poléval se benzínem a snažil se zapálit,“ uvedl Valentin. Muž se nechtěl nechat a několikrát škrtl, přesto se Valentinovi podařilo sebrat muži zapalovač.

„Podařilo se mi zapalovač získat, ale on vytáhl druhý a začal znova škrtat a asi třikrát a chytl. Lekl jsem se, přicházeli lidé a bundami se ho snažili uhasit, ale on, jak ležel na tom benzínu, tak se to moc nedařilo. Použil jsem i svůj kabát,“ popisuje.

„Určitě to má souvislost s Janem Palachem, protože se to pořád oslavuje, jaký je to hrdina, a pak vznikne dojem, že je to něco, co se dá následovat,“ dodal Valentin.

Související články

Další články