Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Děsivé svědectví z Ostravy: Ctirad seděl v čekárně, najednou se zvedl a začal střílet

Zdroj: archiv
+ Dalších 11 fotografií
Smrt v nemocnici
Byl to hotový masakr... Tak se dá popsat slovy, co se odehrálo v úterý v ranních hodinách v ostravské nemocnici. Ctirad Vitásek (†42) v úterý krátce po sedmé hodině ranní vtrhl do nemocnice v Ostravě a začal střílet do pacientů. Svůj čin měl promyšlený. Svým obětem nedal nejmenší šanci.

Podle svědectví, kterými se zabývá policie, útočník seděl na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance, následně se zvedl a bez varování začal střílet do lidí. Podle ředitele nemocnice Jiřího Havrlanta postřelil devět lidí, z nichž šest na následky zranění zemřelo. Šlo o pacienty, nebyli mezi nimi lékaři nebo zdravotní sestry ani děti.

Podle ředitele šly střely na hlavu a na hrudník lidí. „Mezi mrtvými jsou čtyři muži a dvě ženy, mezi zraněnými muž a žena,“ uvedl ředitel nemocnice.

Střelba trvala několik vteřin. Pachatel měl nelegálně drženou zbraň a po popravě opustil nemocnici ještě před příchodem policie, takže ta jeho identitu získala až ze záběrů bezpečnostních ka­mer.

Podle policie vrah zamířil do svého bydliště. „S policií spolupracuje jeho matka. Přišel domů a oznámil, že zastřelil lidi a jde se sám zastřelit,“ uvedl premiér Andrej Babiš k tomu, že jeho matku vyslýchá policie.

Vitásek se následně zastřelil ve svém voze. Došlo k tomu těsně před tím, než ho zadržela policie.

Související články

Další články