Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Děsivé svědectví z Ostravy: Ctirad seděl v čekárně, najednou se zvedl a začal střílet

Děsivé svědectví z Ostravy: Ctirad seděl v čekárně, najednou se zvedl a začal střílet
Zdroj: archiv
+ Dalších 10 fotografií
Smrt v nemocnici
Byl to hotový masakr... Tak se dá popsat slovy, co se odehrálo v úterý v ranních hodinách v ostravské nemocnici. Ctirad Vitásek (†42) v úterý krátce po sedmé hodině ranní vtrhl do nemocnice v Ostravě a začal střílet do pacientů. Svůj čin měl promyšlený. Svým obětem nedal nejmenší šanci.

Podle svědectví, kterými se zabývá policie, útočník seděl na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance, následně se zvedl a bez varování začal střílet do lidí. Podle ředitele nemocnice Jiřího Havrlanta postřelil devět lidí, z nichž šest na následky zranění zemřelo. Šlo o pacienty, nebyli mezi nimi lékaři nebo zdravotní sestry ani děti.

Podle ředitele šly střely na hlavu a na hrudník lidí. "Mezi mrtvými jsou čtyři muži a dvě ženy, mezi zraněnými muž a žena," uvedl ředitel nemocnice.

Střelba trvala několik vteřin. Pachatel měl nelegálně drženou zbraň a po popravě opustil nemocnici ještě před příchodem policie, takže ta jeho identitu získala až ze záběrů bezpečnostních kamer.

Podle policie vrah zamířil do svého bydliště. "S policií spolupracuje jeho matka Přišel domů a oznámil, že zastřelil lidi a jde se sám zastřelit," uvedl premiér Andrej Babiš k tomu, že jeho matku vyslýchá policie.

Vitásek se následně zastřelil ve svém voze. Došlo k tomu těsně před tím, než ho zadržela policie.

Související články

Další články