Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

DĚSIVÉ SVĚDECTVÍ Z NICE: Oslavy, veselí a hudba se ve vteřině změnily v nepochopitel­ný horor

Lidé nemohou uvěřit tomu, co se stalo…
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Evropa se opět vzpamatovává z děsivé noci plné strachu. Ve čtvrtek pozdě večer zemřela ve francouzském Nice téměř stovka lidí. Při oslavě pádu Bastily, kdy lidé čekali venku na ohňostroj a radovali se, vjel do davu lidí terorista, který měl jasný cíl - zabít co nejvíc lidí. Takhle popisují strašné chvíle svědci.

Ve francouzském Nice se oslavy pádu Bastily proměnily v jatka, když terorista vjel náklaďákem do davu lidí. Na ulicích došlo okamžitě ke zmatku a nepokojům. Celá situace se neobešla bez střelby a násilí. Na místě zůstala až stovka obětí. Svědci atentátu by na včerejší noc nejradši zapomněli.

Reportér místního deníku Nice Matin Damien Allemand popsal, že v době atentátu byl přímo na nábřeží, kde sledoval ohňostroj ukončující oslavy výročí pádu Bastily v roce 1789. V tu chvíli však uslyšel hluk a pláč.

Svědek Allemand řekl pro BBC, že viděl těla, která ležela bezvládně podél kolonády. Okamžitě byl slyšet pláč, na který nikdy nezapomene.

Americko-palestinský spisovatel Ismali Khalidi promluvil pro The Guardian. On si pamatuje pobíhající dav, který vyzývali policisté k rychlému útěku, přestože oni vůbec nevěděli, před čím prchají. Sám spisovatel si pamatuje na muže, který přehodil své děti přes plot a pak skočil za nimi.

Australská turistka Sophie Sanderlands řekla: „Hrála tam živá hudba, všude byli lidé, úžasná atmosféra, všechno bylo v pořádku. A najednou k nám začaly přibíhat tisíce lidí, kteří křičeli, brečeli, absolutně se neovládali – neměli jsme jinou možnost, než se k nim přidat.“ Dále uvedla, že všude po ulici byly kočáry, lidé se mačkali do restaurací, které praskaly ve švech.

Joel Fenster si večer pamatuje jako naprosto normální oslavu. Sám se procházel a najednou viděl utíkající a křičící dav. Po celém městě začaly houkat sirény a policisté začali rozdávat pokyny k evakuaci. Sám se cítil hrozně, především protože nevěděl, co se děje. Ve chvíli, kdy uslyšel výstřely, pochopil, že jsou kolem ozbrojenci.

Devětatřicetiletý libanonský turista Jimmy Ghazal řekl stanici AB News: „Děti si myslely, že je to součást ohňostroje. Řekli jsme jim, že to patří k ohňostroji.“

Redaktor místních novin Nice Matin Damien Allemand si pamatuje na bílý kamion, který se řítil šílenou rychlostí. Řidič točil volantem jako blázen, aby srazil co nejvíc lidí, což se mu dařilo. Redaktor na tento zážitek nikdy nezapomene.

Související články

Další články