Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

DĚSIVÉ: Při porodu vytáhli z matky jenom hlavičku dítěte, zbytek těla zůstal v děloze!

Africké ženy rodí v nuzných podmínkách.
Zdroj: facebook
Noční můra
Zdá se to neuvěřitelné, ale i takové případy se dějí. Devatenáctiletá matka z Jižní Afriky Kagido Kgatlová si tuto noční můru prožila na vlastní kůži. Porod měla vyvolaný už po šesti měsících, jelikož u ní nastaly vážné zdravotní komplikace. Po náročném porodu však přišel šok, z dělohy se lékařům podařilo dostat jen hlavičku miminka. Matka se zhroutila a chce podat na nemocnici trestní oznámení.

Tento příběh se tváří jako ze špatného filmu, nicméně se bohužel skutečně stal. K tomuto šílenému porodu došlo v nemocnici Tambo Memorial ve městě Boksburg. Podle serveru Blesk.cz nastávající matka Kagido Kgatlová přiznala, že kdyby prý lékaři nepochybili, její dítě mohlo žít.

„Přišel doktor a poručil, ať tlačím. Tak jsem tlačila a tlačila, ale nic. Pak do mě vložil ruce a řekl, ať to zkusím znovu, a zase nic,“ popisovala matka pro místní televizi Enca, jak porod probíhal.

„Najednou uvedl, že vidí hlavu, a požádal o velké nástroje. Hlava hned vyšla ven, ale pouze hlava. Tělo bylo stále uvnitř,“ pokračovala s vyprávěním. Smutný zážitek tím nekončil, než mohla porodit zbylé mrtvé torzo, musela počkat 24 hodin.

Zdá se, že všechna práva jsou na straně matky, která se prý se ztrátou dítěte nikdy nevyrovná. Ale porodnice zároveň uvedla, že matka byla upozorňována na to, že její těhotenství je problémové a že její dítě může trpět různými anomáliemi.

"Pokud se dostanou do vězení, tak ať jdou. Za to, co mi udělali, by měli jít do vězení,“ uvedla matka o lékařích. Se svojí rodinou připravuje na porodnici žalobu.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy