Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Děsivé pozadí teroristického útoku ve Francii: Poslední slova mladé ženy před smrtí

Děsivé pozadí teroristického útoku ve Francii: Poslední slova mladé ženy před smrtí
Zdroj: twitter
Celým světem otřásá čtvrteční teroristický útok, ke kterému došlo ve francouzské Nice. Jednadvacetiletý pachatel popravil v bazilice Notre-Dame tři lidi. Nejmladší z obětí se navzdory zraněním podařilo z místa činu utéci, nicméně zanedlouho poté zraněním podlehla.

Ve francouzském městě Nice došlo ve čtvrtek ke strašlivému teroristickému útoku. V bazilice Notre-Dame vraždil muž s nožem a během útoku řval Alláhu akbar (Bůh je veliký). Podle deníku Le Figaro byl útočníkem jednadvacetiletý Brahima Aoussaouiho, který z Tuniska do Evropy přicestoval v září jako migrant.

Poslední slova oběti

Muž má na svědomí tři životy. Tunisan vešel do baziliky kolem deváté ráno. První obětí je sedmdesátiletá žena, která se tam přišla pomodlit. Stařence útočník podřízl krk. Když ženu u svěcené vody objevili policisté, popsali, že pachatel oběti téměř setnul hlavu.

Druhou obětí byl kostelník Vincent ve věku zhruba 55 let. Skončil s podříznutým hrdlem, stejně jako nebohá stařenka. Po Vincentovi tady zbyly dvě dcery a manželka, která se na místě činu zhroutila.

Třetí obětí byla třicetiletá věřící, které se i navzdory vážným zraněním podařilo z místa činu uniknout. Bohužel však později svým zraněním podlehla naproti v baru, kam se běžela schovat. "Řekněte mé rodině, že ji miluji," zněla poslední slova z úst oběti podle jednoho svědků, který promluvil pro televizi BFMTV.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy