Necelých pět milionů korun. Tolik stojí zdraví nosorožce, respektive jeho roh. V Jihoafrické republice se na ně pořádají nájezdy, ale ne turistů, nýbrž pytláků. Ziskuchtiví lovci zmrzačili rodinu pojmenovanou Bonnie a Clyde a utekli s jejich rohy, které na černém trhu stojí nemravné peníze.

O prášek z rohu nosorožců mají zájem hlavně asijské země, zejména Vietnam a Japonsko, kde lidé věří, že rohy mají léčivé účinky a slouží jako afrodiziakum. Tato komodita je tam tak cenná, že gram namletého rohu stojí víc než kokain!

Pytláci si tak přišli až na pět milionů korun, ale otázka je, jak se jim bude spát. Většinou totiž řežou zvířatům rohy za plného vědomí, maximálně jim podají nějaké oblbováky. Přesto je to pekelná bolest a nosorožec připravený o svůj roh je zmrzačen, stejně jako by vám někdo vzal nohy. Navíc jim rohy slouží jako obrana a také jako zbraň. Jak pro samice, které chrání svá mláďata, tak pro samce, kteří se spolu dostanou do křížku. Nosorožec bez rohu se prostě nemusí dožít bílého rána.

Na prodávání prášku z rohu jsou vysoké sankce a tvrdé tresty, ale cena za něj je natolik obrovská, že si to pytláci mohou dovolit riskovat. Málokdy je totiž chytí a poptávka neustále bohužel roste.