Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Děsivé místo, kde sedí Tereza H.: Manžel tam mučil svoji ženu, té nepomohla ani policie!

+ Dalších 57 fotografií
Otřesné místo
Médii po celém světě se šíří případ pákistánské ženy, kterou brutálně mučil a bil její manžel, protože prý odmítla zatancovat jemu a jeho opilým kolegům. Případ je o to víc skandální, že nebohé ženě nepomohla ani tamní policie a zdravotnické zařízení. Prý by ji ošetřili, ale za úplatek! Zoufalá žena se proto rozhodla vše vypovědět veřejnosti na internetu. Tento hrůzný případ se nestal nikde jinde než v pákistánském Láhauru, kde zatkli heroinovou Terezu (22).

Po internetu začalo před pár dny kolovat video zubožené ženy s oholenou hlavou, která si stěžuje na to, že jí v kritické situaci nikdo nepomohl. Žena jménem Asma Aziz ve videu popisuje osudný večer, kdy si její manžel pozval domů své tři podřízené z práce, se kterými se oddával pití alkoholu. Značně opilý manžel Mian Faisal začal po své ženě vyžadovat, aby jeho partičce nahá zatančila.

Když to Asma odmítla, manžel ji násilím svlékl, svázal nohy a začal ji mučit. Bil ženu železnou trubkou a oholil ji hlavu. To vše před zraky jeho kolegů. Zoufalé ženě se podařilo z domu utéct až den po ohavném incidentu. Jako první zamířila na policejní stanici v Láhauru, kde jí však odmítli bez úplatku pomoci. Se zlou se potázala i v nemocnici, kde ji nechtěli zdarma ošetřit.

Zoufalá Asma se tedy rozhodla, že požádá o pomoc skrze internet. Natočila video, ve kterém žádá o to, aby se jejím případem někdo začal zabývat. To evidentně pomohlo, protože video viděl i ministr pro lidská práva Shireen Mazari, který se postaral o to, aby manžela Asmy i jeho kolegu Rashida Aliho zatkli.

Počet případů násilí na ženách je v Pákistánu alarmující. Za loňský rok bylo prý zaznamenáno 2500 případů. Více než čtvrtina žen (27 %) v Pákistánu uvedla, že se někdy setkala s domácím násilím.

Místo, kde si Tereza H. nyní odpykává svůj trest za pašování heroinu, je podle všeho opravdu děsivé a ženy tam evidentně nemají příliš šancí na dovolání se spravedlnosti…

Mohlo by vás zajímat

Další články