Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Děsivé incidenty kvůli Hře na oliheň: Děti končí v nemocnicích s těžkými popáleninami

Lee Jeong-jae v seriálu Hra na oliheň.
Zdroj: Profimedia
Hra na oliheň

Seriál Hra na oliheň se stal nejúspěšnějším projektem Netflixu na světě. Není proto divu, že se mnoho lidí s postavami ztotožňuje a sami si vytvářejí hry inspirované tímto jihokorejským seriálem. Zároveň to však vede k nehodám. Například ve Velké Británii se podle webu The Sun děti snaží samy upéct sušenky, jenže to vede k děsivým popáleninám.

Děti ve Velké Británii napodobují hru, která se objevila v oblíbeném seriálu Hra na oliheň. Samy pečou sušenky, což poté vede k ošklivým popáleninám, jak informoval britský web The Sun.

V seriálu musí postavy vykrojovat obrazce z karamelových pláství v určeném čase. Pokud se jim to nepodaří vykrojit, zemřou. Tak drsné to v realitě není, děti se místo toho snaží sušenky upéct a poté vykrajovat. Při přípravě je zapotřebí rozehřátá pánev a také velmi horký karamel, proto není tak těžké způsobit si popáleniny. Při tání cukru vzniká kapalina, která má navíc až 150 stupňů Celsia a může se doslova přilepit na kůži.

Vyžadují transplantaci kůže

Pacienti jsou poté přiváženi do nemocnic s vysokými stupni popálenin. „Věkové rozmezí nedávno přijatých pacientů je jedenáct až patnáct let,” nechal se slyšet profesor Kayvan Shokrollahi. Mnoho z nich navíc podle něj vyžaduje transplantaci kůže.

Související články

Další články