Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Děsivé fotky z místa smrti 12 lidí: Tatrovka smetla autobus školáků, z příčiny se tají dech

Zdroj: Facebook Denisy Sakové
+ Dalších 9 fotografií
tragická bouračka
Obrovské neštěstí se stalo ve středu odpoledne poblíž slovenské Nitry. Srážka náklaďáku s autobusem, v němž cestovali středoškoláci, si zatím vyžádala přinejmenším 12 mrtvých, dalších 17 utrpělo zranění. Policisté zveřejnili fotografie z místa tragédie!

Všechny záchranné složky od středečního odpoledne zasahují na silnici první třídy u vesnice Nitrianské Hrnčiarovce. Kamion se tam srazil s autobusem, ve kterém cestovalo i množství středoškoláků. Podle slovenských médií zemřelo nejméně 12 lidí, dalších 17 zraněných rozvezly sanitky do nemocnic.

Zároveň zaznívá, že počet obětí a zraněných může v průběhu dalších hodin ještě narůstat.

Jak informovala TV Markíza, tatrovka byla plně naložena těžkým kamením. Z dosud neznámých příčin se nákladní vozidlo rozkývalo, řidič zřejmě náhlé potíže nezvládl a přejel do protisměru. Šofér autobusu to viděl a srážce se snažil zamezit, bohužel marně. Kamion ho trefil do boku a odrazil do příkopu, kam se autobus převrátil.

Jedná se o černý den pro slovenskou dopravu, naši východní sousedé tragičtější nehodu za poslední roky nepamatují.

Všichni jsou v pohotovosti

Nemocnice v přilehlém okolí vyhlásily pohotovost. Do země se ze zahraniční cesty na Kypru předčasně vrací předseda slovenské vlády Peter Pellegrini, na místo už dorazila ministryně vnitra Denisa Saková, směřují tam i ministryně zdravotnictví Andrea Kalavská a ministr dopravy Arpád Érsek. Pozůstalým a přeživším bude k dispozici psycholog.

K nehodě se vyjádřila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová: „Zpráva o srážce autobusu s nákladním autem, která měla tragické následky, v nás všech vyvolává hluboký smutek. V těchto chvílích jsme myšlenkami s rodiči, kteří přišli o svoje děti, o svoje drahé a blízké. Myslíme také na zraněné a na to, aby dostali nejlepší možnou pomoc a péči. Všichni doufáme, že počet obětí už nebude narůstat. Po této hrozné tragédii prosím všechny, jezděme opatrně a ohleduplně, ať se všichni šťastně vrátíme ke svým rodinám.“

Hasiči na místě postavili nafukovací stan pro zasahující složky a zraněné, které ještě záchranáři nepřepravili do nemocnice. Záchrannou operaci komplikuje silný vítr.

Související články

Další články