Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Děsivé detaily vraždy Jána Kuciaka: Marček se přiznal a řekl, jak přesně zabíjel

Zdroj: Facebook
+ Dalších 13 fotografií
soud
Na Slovensku se v pondělí začal projednávat případ vraždy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Slovenská média označují hlavní líčení za megaproces. Na místě byla až stovka akreditovaných novinářů ze Slovenska i ze zahraničí. Miroslav Marček před soudem přiznal vinu a popsal děsivé detaily vraždy.

V budově Justiční akademie v Pezinku bylo dnes na programu první hlavní líčení v ostře sledovaném procesu s obžalovanými Marianem Kočnerem, Alenou Zsuzsovou, Tomášem Szabóem a Miroslavem Marčekem. Podle obžaloby se všichni měli podílet na vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.

Sedmatřicetiletý Miroslav Marček přiznal před soudem vinu, popsal, jak vraždu vykonal a promluvil o dalších detailech hrůzného činu. V jeho případě nebude probíhat běžné dokazování a líčení bude omezeno pouze na stanovení trestu.

K vraždě Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové došlo ve Velké Mači nedaleko Trnavy 21. února 2018. Marček prý na příchod své oběti čekal v letní kuchyni, nepočítal s tím, že Kuciak nepřijede sám. „Poté se spolu vrátili pan Kuciak i pani Kušnírová. Chvíli jsem čekal, dokud se nenaskytne vhodná příležitost. Ta se naskytla, když slečna Kušnírová šla na toaletu. Zaklepal jsem na dveře. Otevřel pan Kuciak, jeho jsem zasáhl do hrudi. Naneštěstí jsem uviděl, že je tam ještě jedna osoba. Ona (Kušnírová) vběhla do kuchyně, já jsem šel za ní a tam jsem zasáhl i ji,“ uvedl vrah.

Děsivé detaily

Marček měl v úmyslu vraždu spáchat už 19. února, Kuciak ale nebyl v domě sám. Původně měl být navíc unesen a zavražděn tak, aby jeho tělo nikdo nenašel, to se mu prý však zdálo nereálné. Objednávku na vraždu prý dostal na konci roku 2017 a k vykonání činu patřičně upravil zbraň a náboje.

Marian Kočner a Alena Zsuzsová svou vinu za vraždu odmítli, Tomáš Szabó se nevyjádřil.

Související články

Další články