Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Děsivá záměna v porodnici: Tři měsíce vychovávali dítě, které není jejich!

Zdroj: facebook.com
Richard Cushworth, misionář v El Salvadoru, a jeho manželka Mercedes Casanellas zjistili podle DNA testů, že dítě, které vychovávají, není jejich a obávali se nejhoršího. Teorie otce byla taková, že jeho syna možná prodal někdo z personálu nemocnice překupníkům s dětmi. Proto vystoupili s velmi emotivním prohlášením, ve kterém žádali o navrácení jejich syna.

Dítě, o které se pár tři měsíce staral, nebylo podle DNA testů jejich a soudy jednaly velmi rychle. Obviněni byli Dr. Alejandro Guidos a gynekolog prestižního místního gynekologického centra, oba ze spiknutí s dalšími členy nemocničního personálu za účelem zaměnit britské dítě se světlou pletí a prodat ho obchodníkům s lidmi.

Vyšetřovatelé ale včera oznámili, že již identifikovali biologického syna páru. Udělali testy dalším čtyřem chlapcům, kteří se narodili ve stejný den, tedy 21. května, a výsledky DNA jednoho z nich odpovídaly také DNA Richardovi a Mercedes.

Generální prokurátor Luis Martinez nakonec prohlásil, že děti dvou párů byly zaměněny a že obě budou navráceny jejich právoplatným rodičům, na zvláštním soudním jednání za přítomnosti soudce.

"Chápeme bolestivé drama těchto dvou rodin, řeč je o dvou dětech, které byly prohozené, a to je strašné," dodal prokurátor.

Podobný případ známe i z České republiky, odehrál se na Třebíčsku.

Související články

Další články