Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Děsivá vzpomínka Stanislava Zindulky. V nemocnici spadl na mrtvolu!

Stanislav Zindulka: V dětství spadl na mrtvolu
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Jsou tomu už tři roky, co zemřel charismatický herec Stanislav Zindulka, jenž měl na kontě řadu významných rolí. Prožil si dlouhý život, který se snažil užívat až do konce. Bojoval sice s vážnou nemocí, přesto se rozhodl, že umře doma. Na nemocnici totiž po své hrůzné vzpomínce z dětství zanevřel. Jak píše Blesk.cz, Zindulka tam zakopl o mrtvolu, na kterou poté spadl.

Herec Stanislav Zindulka, který by právě dnes oslavil 90. narozeniny, se narodil v Jilemnici do ochotnické rodiny. Malého Stanislava to táhlo stejným směrem jako jeho rodiče a na divadelní prkna si stoupl ještě dříve, než nastoupil do školy.

Role Stanislava Zindulky

Stanislav Zindulka se proslavil díky seriálu Vlak dětství a naděje. Objevil se i v mnoha dalších snímcích, jako jsou Život je život, Anděl Páně, Křídla Vánoc nebo také Četnické humoresky. Byl také členem Činoherního klubu a před kamerami i na divadelních prknech se objevoval až do té doby, než nad ním zvítězila vážná nemoc.

„On se s vážnou nemocí pral už velmi dlouho a slovy nedokážu popsat, jak moc je mi smutno z toho, že odešel. Byl za mnou a radil se, jestli má podstoupit náročnou léčbu, nebo důstojně dožít a užívat si života,“ prozradila kdysi deníku Aha! herečka Blanka Bohdanová.

I ona už je po smrti, dříve ale svého kolegu a kamaráda plně podpořila v jeho volbě nepodstupovat léčení. „Díky tomuto rozhodnutí mohl ještě stát na jevišti, jezdit na zájezdy a dělat to, co miloval,“ říkala.

Stanislav Zindulka se potkal se smrtí

Zindulka, který byl držitelem Českého lva za vedlejší roli ve filmu Babí léto, možná odmítl náročnou léčbu v nemocnici ještě z jednoho důvodu. Tím je hrůzostrašná vzpomínka z jeho dětství, která se odehrála na začátku 2. světové války, kdy Zindulka musel na operaci slepého střeva.

„Protože provizorní nemocnice v Jilemnici nebyla dostatečně vybavená, všechno bylo ve válečných a improvizovaných podmínkách, nebyla tam ani márnice. Když někdo v noci zemřel, odklidili ho do koupelny. To jsem ovšem netušil,“ citoval web Blesk.cz herce, který se o citlivé informace podělil v knize Moje cesta vlakem dětství a naděje.

„Jednou v noci jsem potřeboval čůrat. Vydal jsem se tedy potmě, bylo povinné zatemňování, do koupelny. Tápal jsem podél zdi a najednou jsem o něco zakopl a upadl jsem přes to. Byl to nebožtík zakrytý prostěradlem,“ svěřil se Zindulka se svým děsivým zážitkem. „Přišla sestra, rozsvítila, já jsem viděl, že ležím na mrtvole. Takové bylo mé první setkání se smrtí,“ vzpomínal.

Herec zemřel ve svých 86 letech - v březnu roku 2019, kdy podlehl zápalu plic, který byl spojen s jeho nemocí. Umřel doma, obklopen svými nejbližšími.

Za sebou tady zanechal dva syny – Ondřeje a Jakuba, které měl s manželkou Milenou. Jakub Zindulka pak pokračuje v otcových hereckých stopách a diváci ho mohou znát jako vodníka z Princezny ze mlejna.


Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy