Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Děsivá výpověď Kvitové: Objala jsem čepel oběma rukama, všude byla krev!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
brutální útok
Tenistka Petra Kvitová (28) dnes poprvé vypovídá u soudu. Už je to více než dva roky, co byla přepadena u sebe doma. Obviněný Radim Žondra, který má mít čin na svědomí, se k ní měl dostat pod záminkou revize kotle. Následně jí měl ošklivě pořezat ruku kuchyňským nožem. Dnes poprvé je možné slyšet, jak celou události viděla Kvitová.

Petra Kvitová dorazila k soudu chvíli po půl deváté hodině ranní. Obklopovala ji tříčlenná ochranka. Tenistka se s údajným pachatelem nechtěla setkat tváří v tvář, soudem jí bylo vyhověno a výslech proběhl v utajené místnosti prostřednictvím kamer a mikrofonu.

K soudu dorazil i obžalovaný Radim Žondra. Petra Kvitová byla soudkyní dotázána, zda má důvod nevypovídat. Tenistka sdělila, že nemá důvod nevypovídat a že chce svou výpověď uvést. Následně začala celou událost popisovat.

Dne 20. prosince 2016 byla tenistka ve svém bytě v Prostějově, když se kolem půl deváté ráno ozval zvonek. Měla informaci, že může přijít dopingová kontrola a tak ke zvonku šla. Mužský hlas se zeptal, jestli je paní Kvitová doma, když řekla ano, sdělil jí, že jde na revizi kotle. Tenistka ho nasměrovala přímo ke svému bytu. Když se ptal, kde je kotel, řekla mu, že žádný nemá. Na to odvětil, že jde zkontrolovat teplou vodu.

Petra Kvitová útočníkovi sdělila, že má dvě koupelny a do jedné z nich ho nasměrovala. Tam jí bylo řečeno, aby pustila vodu. Jakmile se otočila, měla ke krku přiložený nůž. I když měla v pravé ruce telefon, oběma rukama nůž objala a pachatel ho vyhákl. Tím došlo k jejímu zranění. Kvitová se dostala na zem, podle její výpovědi byla všude krev, na zemi ležel telefon a neubránila se křiku.

Pachatel i Petra se chtěli dostat k mobilnímu telefonu. Jakmile se Petra opět postavila na nohy a viděla krev všude okolo, zeptala se útočníka co chce. Ten odpověděl, že chce čas, ona mu na to odvětila, že krvácí a potřebuje do nemocnice. „Pak jsem se ptala, jestli nechce peníze, on že ano. Kolik chceš? On řekl, kolik mám. Šla jsem ke kabelce, vytáhla 10 tisíc korun, dala mu je a on odešel,“ vypověděla. Ihned po jeho odchodu zavolala policii a záchranku.

Soudkyně Kvitové následně pokládala jednu složitou otázku za druhou. Úspěšná tenistka popsala, jak pachatel vypadal a sdělila, že nikdy předtím ho neviděla. Údajně na ni zaútočil zeleným kuchyňským nožem o délce zhruba 25 centimetrů. Dodala, že pachatel řekl, že jí nechtěl ublížit.

Kvitová popsala, co se dělo s její poraněnou rukou. „Byla jsem odvezená do nemocnice, kde mě ošetřili. Pak jsem podstoupila operaci. Poškozené dva nervy na ukazováčku a palci, rehabilitace byla dlouhá. Po třech měsících mi sundali dlahu, cvičila jsem pak ruku. Trvalo to 3 až 4 měsíce, než jsem mohla chytit raketu do ruky. První zápas jsem odehrála po 5 měsících od zranění. Ruka byla navyklá, pohyblivost prstů ale není 100%, citlivost těch dvou konečků prstů se nevrátila,“ sdělila soudu.

Radima Žondru tenistka označila jako pachatele při rekognici u soudu v roce 2018, když ho poznala na jedné z fotografií. „Později na poznávání osob za sklem? Bylo tam pět pánů, dotyčného jsem poznala. Hlavně jsem si pamatovala oči, podle nich jsem ho poznala,“ uvedla Kvitová.

Ke slovu se následně dostala i obhájkyně Radima Žondry. Té bylo tenistkou sděleno, že o jejím bytě v Prostějově věděla spousta lidí a že tam mělo dojít k velké rekonstrukci, Petra totiž koupila i sousední byt a chtěla ho se svým stávajícím propojit. Petra Kvitová byla dotázána i na vytápění bytu. Ačkoliv kotel nemá, muže do svého bytu pustila i tak, prý proto, že byla hektické situaci. I tak ale začala psát zprávu předsedovi domu, tu ale dopsat nestihla. Na dotaz, proč předsedovi rovnou nevolala, odpověděla tenistka větou, že raději píše textovky.

Sám obžalovaný Radim Žondra se Petry Kvitové zeptal na pár otázek souvisejících s osudným ránem, například i na bundu pachatele a na to, kdo jako první vycházel z koupelny, kde se útok odehrál. Po několika dotazech od obžalovaného a pár dalších od jeho obhájkyně soudkyně odchází za Petrou Kvitovou a je slyšet, že se s ní loučí. Soud bude pokračovat výslechem znalců z oddělení soudního lékařství.

Soudkyně zahájila pokračování líčení a Radim Žondra zareagoval na výpověď Petry Kvitové. „Způsob toho provedení je naprosto nepochopitelný, ten člověk si dal návleky, ale nekryl si tvář, ruce. Já kdybych tam šel, tak si to budu pamatovat. Že bych v Prostějově, v tom bytě 400 metrů od policejní stanice, že bych tam šel, bez rukavic, krytí obličeje, to se rovná sebevraždě,“ sdělil soudu.

Znalec z oboru soudního lékařství Martin Dobiáš začal vypovídat ohledně zranění Kvitové. Ve znaleckých posudcích jsou uvedena zranění, jaká tenistka utrpěla. „Průběh tak, jak jej popsala poškozená, že uchopila nůž rukou, odpovídá charakteru zranění,“ řekl.

Po výslechu dvou znalců z oboru soudního lékařství je pro dnešek v soudní síni konec. Pokračovat se bude ve středu výslechem dvou svědků, konec není pravděpodobný.

Související články

Další články