Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Děsivá událost na Rakovnicku: Do dětí udeřil blesk, chlapec skončil v bezvědomí

Děsivá událost na Rakovnicku: Do dětí udeřil blesk, chlapec skončil v bezvědomí
Zdroj: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje
blesk
V Jesenici na Rakovnicku došlo ve středu odpoledne k strašlivé tragédii. Tam do skupinky dětí udeřil blesk. Jedno z nich skončilo v bezvědomí a bylo neprodleně přemístěno vrtulníkem do nemocnice v Praze.

"Oznámení o úrazu chlapce v Jesenici na Rakovnicku jsme přijali krátce před patnáctou hodinou, kdy podle svědků v jeho blízkosti nejdříve zahřmělo a pak udeřil blesk do země,“ řekla eXtra.cz policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že byl chlapec z místa transportován leteckou záchrannou službou do pražské nemocnice.

Blesk podle svědků udeřil do skupinky dětí, hrajících si na louce. V bezvědomí zůstal jeden chlapec, kterému údajně bylo čtrnáct let. Následně byl přemístěn do nedaleké chatky, kde se do příjezdu záchranářů začal probírat.

"Na místo byly vyslány dvě pozemní posádky a vrtulník. Když posádky přijely na místo, tak byl chlapec při vědomí, ale byl zmatený,“ sdělila eXtra.cz tisková mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. Nezletilý byl transportován do Fakultní nemocnice v Motole, kde je v péči lékařů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy