Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Děsivá tragédie v Havířově: Dva chlapečci uhořeli v pokojíčku, jejich matce hrozí 10 let

Zdroj: Profimedia
KRIMI
Po devíti měsících prověřování byla obviněna matka dvou malých chlapců, kteří uhořeli při požáru bytu v Havířově. Žena dle vyjádření policie uzamkla tříletého a pětiletého chlapečka uvnitř a bez zjevného důvodu odešla. Hrozí jí vězení na tři až deset let.

Případ se stal loni v květnu v havířovské části Šumbark. Policie informovala, že žena nechala dva malinké chlapce bez dozoru v uzamčeném bytě. Matka je pro svou nezodpovědnost obviněna z obecného ohrožení z nedbalosti, hrozí jí tři až deset let vězení. Policejní mluvčí Zlatuše Viačková sdělila, že žena v inkriminovaný den bez zjevného důvodu opustila byt, který společně s dětmi obývala. „Musela si být vědoma, že nezletilé děti nemůže nechat bez dohledu,“ říká mluvčí.

Znalci tvrdí, že jako příčina požáru byla stanovena hra dětí s ohněm. Expertiza navíc ukázala, že se ohnisko požáru nacházelo v dětském pokojíčku. Policisté zjistili, že dva dny před smutnou událostí žena už jednou malé chlapce přistihla, jak manipulují se zapalovačem a svíčkou. Policejní mluvčí říká, že žena poté v bytě neudělala žádná opatření, aby dětem zabránila v přístupu k zapalovači nebo jinému potenciálně nebezpečnému zdroji. „Při odchodu byt uzamkla a klíče nechala zavěšené na klice na vnitřní straně vchodových dveří. Dětem tak ztížila rychlé opuštění bytu,“ konstatuje výsledek policejního šetření. Nezodpovědná matka tehdy policistům řekla, že si šla na radnici vyřídit občanský průkaz a děti tak nechala doma.

Deník Právo zjistil, že se o rodinu v minulosti zajímal sociální odbor radnice, a to může být pro ženu přitěžující okolnost.

Související články

Další články