Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Děsivá srážka vlaků na Domažlicku: 3 mrtví a desítky zraněných

Zdroj: Policie ČR
+ Další fotografie
Železniční neštěstí

U obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov se dnes srazily dva vlaky. Podle prvotních informací bylo na místě pět desítek zraněných, několik lidí bylo v kritickém stavu. Zemřeli 3 lidé. Ministr dopravy Karel Havlíček uvedl, že jeden ze strojvedoucích na červenou. 

Složky integrované záchranné služby si místo nehody rozdělily na dva úseky, kde společně zasahují desítky záchranářů. Na místo míří záchranářské vrtulníky a další sanitní vozy. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Podle železničářů šlo o srážku vlaku Západní expres s osobním vlakem.

Policie na Twitteru oznámila, že prozatím bylo potvrzeno, že přišli o život dva lidé a sedm lidí se nachází v kritickém stavu. Na místě události jsou nyní policejní krizoví interventi, kteří poskytují psychologickou pomoc. Desítky lidí utrpěly lehčí zranění a jsou mimo ohrožení života - jsou potlučení, pomlácení, poškrábaní, řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová. Podle železničářů šlo o srážku vlaku Západní expres s osobním vlakem. Na místo dorazil ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). 

Škoda za více než deset milionů

„Probíhá zjišťování stavu a zásah složek Integrovaného záchranného systému,“ uvedly České dráhy na svém webu. Termín obnovení provozu zatím není jasný.

K nehodě došlo v 8:05 ve výhybně Radonice. Podle Drážní inspekce je škoda více než deset milionů korun, zatím nejsou známy žádné oběti na životech. Ministr Karel Havlíček na Twitteru uvedl, že příčinou nehody bylo nejspíše projetí návěsti stůj strojvedoucím Západního expresu.

U nehody je 12 jednotek profesionálů i dobrovolníků, tedy zhruba 60 hasičů včetně drážních. „Všichni cestující už jsou evakuováni z vagonů. Ti, co byli zranění lehce nebo vůbec, tak byli transportováni do místního kulturního střediska (Milavče) a zbytek odvezly vrtulníky a sanitky," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. 

Největší železniční nehoda od minulého léta

Jde o největší železniční nehodu od minulého léta, kdy si desítky zraněných vyžádala čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku. Tam 7. července zahynuli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Jednu oběť a 35 zraněných měla nehoda z loňského 14. července na kraji Českého Brodu, kde osobní vlak narazil do stojícího nákladního expresu. Srážka osobního vlaku, který jel loni 9. září z Klatov do Domažlic, s diagnostickou soupravou tvořenou lokomotivou a měřicím vozem, si vyžádala 19 zraněných.

Související články

Další články